Kdo je to?
Kdo je to Vozka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozka? Lidé, profese

Kdo je to Vozka?

Jaký je význam slova Vozka? Co to znamená?

Vozka je osoba řídící dopravní prostředek, například povoz či kočár, tažený koňmi nebo jinými zvířaty.
Výrazem vozka můžeme častěji označit člověka řídícího povoz, který převáží nějaký náklad, méně často pak člověka, který řídí kočár či drožku převážející osoby.
Setkáme se i s výrazem forman, který se vztahuje pouze k převážení nákladu, a kočí, jímž naopak většinou označujeme pouze člověka převážejícího osoby. Obvykle tuto profesi vykonávali muži, ke slovu tedy neexistuje ženský ekvivalent.
Vzhledem k rozvoji moderních dopravních prostředků slovo vozka mizí z aktivní slovní zásoby a postupně zastarává.Kdo je to Vozka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozka? Lidé, profese

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Starověk? Znáte pojem Morfin? Znáte definici termínu Molotovův koktejl? Vzpomenete si na definici slova RIP?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, synonymum, profese, Vozka, Vozka, význam, heslo, význam slova, popis, původ slova, lexikon, pojem, formulace, význam pojmu, definice

Pojem Vozka je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vozka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vozka na Youtube

Zkusit najít slovo Vozka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Vozka na Google.cz

Najít slovo Vozka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozka například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Vozka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vozka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozka? Definice pojmu Vozka patří do kategorie Profese

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vozka hledat i v jiných kategoriích (než profese).