Kdo je to?
Kdo je to Vozka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozka? Lidé, profese

Vozka

Co znamená a jaký je význam slova Vozka?

Vozka je osoba řídící dopravní prostředek, například povoz či kočár, tažený koňmi nebo jinými zvířaty.
Výrazem vozka můžeme častěji označit člověka řídícího povoz, který převáží nějaký náklad, méně často pak člověka, který řídí kočár či drožku převážející osoby.
Setkáme se i s výrazem forman, který se vztahuje pouze k převážení nákladu, a kočí, jímž naopak většinou označujeme pouze člověka převážejícího osoby. Obvykle tuto profesi vykonávali muži, ke slovu tedy neexistuje ženský ekvivalent.
Vzhledem k rozvoji moderních dopravních prostředků slovo vozka mizí z aktivní slovní zásoby a postupně zastarává.Kdo je to Vozka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vozka? Lidé, profese

Sdílejte tento text s heslem Vozka s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Pravěk? Víte co je Detektivka? Znáte definici termínu Kemp? Vzpomněli byste si co označuje výraz Australská hypotéka?

Klíčová slova: co znamená, Vozka, etymologie, profese, Vozka, pojem, přesný výraz, wiki, odborný výraz, termín, vysvětlení, význam, slovo, přesný výraz, význam pojmu, profese

Pojem Vozka je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Vozka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Vozka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Vozka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Vozka na Google.cz

Hledat termín Vozka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vozka například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Vozka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vozka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozka? Definice pojmu Vozka patří do kategorie Profese

Kategorie profese, hasička, vozka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Vozka i jinde než v sekci než v profese.