Kdo je to?
Kdo je to, byl Jeptiška? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jeptiška? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jeptiška?

Co znamená a jaký je význam slova Jeptiška?

Jeptiška nebo jinak také zvaná řeholnice je členkou ženského církevního řádu, tedy mužský protějšek mnicha. Jeptišky po přijetí do řádu skládají slib. Pokud jej ještě nesložily, jsou označovány jako novicky. Pravidla života v klášteře jsou pro jeptišky stejná jako pro mnichy. Členky klášterní komunity se oslovují "sestro" a jejich představená se nazývá abatyše. Jeptišky nosí typické hábity, které se mírně liší podle příslušnosti k jednotlivým řádům.Kdo je to, byl Jeptiška? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jeptiška? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Jeptiška? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Abolice? Znáte termín Dysgrafie? Rozumíte pojmu Princip? Víte, co je to Melamin?

Klíčová slova: slovo, heslo, vysvětlení, definice, formulace, co znamená, význam, pojem, kdo je Jeptiška?, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, popis, původ slova, Jeptiška, termín

Pojem Jeptiška je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít Jeptiška ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jeptiška na Youtube

Hledat termín Jeptiška na Google.cz

Vyhledat termín Jeptiška ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeptiška například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Jeptiška, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jeptiška? Kdo to byl Jeptiška? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jeptiška? Definice pojmu Jeptiška se nachází v sekci křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Jeptiška i v jiné kategorii než v křesťanství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.