Kdo je to?
Kdo je Gautam Adani? Životopis Gautam Adani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Gautam Adani

Kdo je Gautam Adani? Životopis, informace, biografie, podnikání

Gautam Adani je indický podnikatel, jeden z nejbohatších mužů světa.
Gautam Adani začal spolu se svým bratrem podnikat v 80. letech v byznysu s PVC, které později začali exportovat z Indie. Do konce 20. století export rozšířili i na další komodity, čímž položili základ svému budoucímu impériu.
V 90. letech začala společnost Adani Group, kterou Gautam Adani vedl, budovat vlastní přístav v Mudře. Budování přístavů a infrastruktury pro námořní dopravu se stalo dalším cílem Adani Group. Tato cesta se ukázala být velmi úspěšnou a ziskovou. Dnes je Adani Group gigantickým nadnárodním konglomerátem, který se zabývá jak budováním a rozvojem přístavů, tak samotným exportem celé škály komodit. Zaměstnává po celém světě okolo 100 000 zaměstnanců.
V roce 2022 měl Gautam Adani podle odhadů jmění ve výši přesahující 130 miliard dolarů a byl 3. nejbohatším mužem na světě.Kdo je Gautam Adani? Životopis Gautam Adani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Gautam Adani

Národnost: indická
Datum narození: 24. června 1962
Místo narození: Ahmedabad, Indie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gautam Adani s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Exekuce? Znáte termín Odrůdové víno? Znáte termín Ionizace? Víte, co je to Loch?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Gautam Adani?, osobnost, vysvětlení, narození, Gautam Adani, informace, zajímavosti, místo narození, wiki, popis, kde se narodil Gautam Adani?, národnost, osobnosti, Gautam Adani, podnikání

Pojem Gautam Adani je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Gautam Adani ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gautam Adani ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Gautam Adani ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Gautam Adani ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Gautam Adani ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gautam Adani například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gautam Adani

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Gautam Adani? Kdy se narodil Gautam Adani? Kde se narodil Gautam Adani? Gautam Adani patří do sekce Podnikání

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Gautam Adani řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gautam Adani i v jiné kategorii než je podnikání.