Kdo je to?
Kdo je Gautam Adani? Životopis Gautam Adani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Gautam Adani?

Kdo je Gautam Adani? Životopis, informace, biografie, podnikání

Gautam Adani je indický podnikatel, jeden z nejbohatších mužů světa.
Gautam Adani začal spolu se svým bratrem podnikat v 80. letech v byznysu s PVC, které později začali exportovat z Indie. Do konce 20. století export rozšířili i na další komodity, čímž položili základ svému budoucímu impériu.
V 90. letech začala společnost Adani Group, kterou Gautam Adani vedl, budovat vlastní přístav v Mudře. Budování přístavů a infrastruktury pro námořní dopravu se stalo dalším cílem Adani Group. Tato cesta se ukázala být velmi úspěšnou a ziskovou. Dnes je Adani Group gigantických nadnárodním konglomerátem, který se zabývá jak budováním a rozvojem přístavů, tak samotným exportem celé škály komodit. Zaměstnává po celém světě okolo 100 000 zaměstnanců.
V roce 2022 měl Gautam Adami podle odhadů jmění ve výši přesahující 130 miliard dolarů a byl 3. nejbohatším mužem na světě.Kdo je Gautam Adani? Životopis Gautam Adani, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Gautam Adani

Národnost: indická
Datum narození: 24. června 1962
Místo narození: Ahmedabad, Indie

Tento text (Gautam Adani) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Akryl? Znáte termín Tlumivka? Znáte termín Vášeň? Víte, co je to Sekulární?

Klíčová slova: kde se narodil Gautam Adani?, Gautam Adani, popis, životopis, kdo je Gautam Adani?, biografie, podnikání, osobnosti, vysvětlení, informace, život, kdy se narodil Gautam Adani?, wiki, wikipedie, narození, datum narození

Pojem Gautam Adani je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Gautam Adani v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Gautam Adani ve Wikipedii

Hledat termín Gautam Adani na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Gautam Adani ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Gautam Adani ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Gautam Adani ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gautam Adani například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gautam Adani

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Gautam Adani? Kdy se narodil Gautam Adani? Kde se narodil Gautam Adani? Gautam Adani je v kategorii Podnikání

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Gautam Adani řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gautam Adani i v jiné kategorii než je podnikání.