Kdo je to?
Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Franz Kafka

Kdo byl Franz Kafka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Franz Kafka, který měl židovské jméno Anšel, byl český spisovatel, romanopisec, člen Pražského kruhu. Kafka se narodil v Praze na Starém Městě do rodiny židovského obchodníka s galanterií Hermanna Kafky. Franz měl pět dalších sourozenců (2 bratry a 3 sestry). Oba bratři zemřeli ve věku jednoho roku a všechny tři sestry zemřely v koncentračních táborech za druhé světové války. Spolu s otcem vůbec nevycházel dobře, což ovlivnilo jeho dětství a i pozdější tvorbu. Navštěvoval Německou chlapeckou školu (1890-1893) a následně Německé státní gymnázium na Staroměstském náměstí (1893-1901). Po maturitě na gymnáziu studoval práva na německé Karlo-Ferdinandově univerzitě, kterou úspěšně dokončil v roce 1906. Docházel také na přednášky germanistiky a dějiny umění. Mluvil německy, česky a francouzsky. Následně začal pracovat jako úředník na pojišťovně Assicurazioni Generali (1907). V letech 1908-1922 pracoval v Dělnické úrazové pojišťovně pro Království české jako koncipient a později jako tajemník.
První texty Kafka publikoval roku 1908 v mnichovském časopise Hyperion a v almanachu Arkadia svého přítele Maxe Broda. Mezi jeho nejznámější spisovatelská díla patří romány Proces, Zámek a Amerika (též Nezvěstný) a povídky Dámský breviář (1909), Rozhovor s opilcem (1909), Velký hluk (1912), Rozjímání (1913), Ortel (1913), Topič (1913), Proměna (1915), Bratrovražda (1917) a další.
V roce 1917 Kafka onemocněl tuberkulózou a vzal si několikaměsíční volno v práci. Odjel ke své sestře na venkov do obce Siřem poblíž Žatce. Nemoc neustupovala, a proto musel Kafka v roce 1922 svou práci opustit. O dva roky později Franz Kafka umřel ve věku 40 let (1924).Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Franz Kafka

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1883
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 3. 6. 1924

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Franz Kafka? s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Kinezioterapie? Znáte pojem Rayon? Vzpomenete si na definici slova Generace? Vzpomenete si na definici slova Šupna?

Klíčová slova: Franz Kafka, vysvětlení, Franz Kafka, nežijící, popis, kdo to je, wikipedie, biografie, životopis, zajímavosti, Kdy zemřel Franz Kafka, místo narození, kde se narodil Franz Kafka?, lexikon, kdy se narodil Franz Kafka?, wiki

Pojem Franz Kafka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Franz Kafka

Hledat videa s názvem Franz Kafka na Youtube

Vyhledat pojem Franz Kafka ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Franz Kafka ve Wikislovníku

Najít slovo Franz Kafka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Franz Kafka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Kafka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Franz Kafka? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl Franz Kafka? Kdy se narodil Franz Kafka? Kde se narodil Franz Kafka? Kdy zemřel Franz Kafka? Franz Kafka je v kategorii Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Franz Kafka dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Kafka i v jiné kategorii než je literatura.