Kdo je to?
Kdo je Laura Pergolizzi? Životopis Laura Pergolizzi, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Laura Pergolizzi

Kdo je Laura Pergolizzi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lauga Pergolizzi je americká popová zpěvačka. Pergolizzi se narodila v americkém New Yorku do italské rodiny a dětství prožila na Long Islandu. V roce 1996 absolvovala střední školu Walt Whitman a začala si říkat LP. Po střední škole vystudovala vysokou školu v New Yorku a poté se dala dohromady s Aliciou Godsberg, se kterou založily skupinu Lionfish. Společně vydaly album Too Much Love. LP začala v té době docházet na lekce operního zpěvu.
Následně ji objevil David Lowery z kapely Cracker, který ji pomohl produkovat její debutové album Heart-Shaped Scar, které vyšlo v roce 2001 pod vydavatelstvím Koch Records. Následně vydala další album Suburban Sprawl and Alcohol (2004) pod společností Lightswitch Records.
V roce 2007 podepsala smlouvu s nezávislou nahrávací společností SoBe Entertainment, pod kterou začala psát skladby i pro jiné známé zpěváky jako Cher, Rita Ora, Rihanna Cheers (Drink to That), Backstreet Boys nebo Christina Aguilera (Beautiful People).
Roku 2010 se připojila ke společnosti 2101 Records, pod kterou později vydala alba Forever for Now (2014), Lost on You (2016), Heart to Mouth (2018) a Churches (2021).
Zpěvačka LP vystupovala v Praze v letech 2017, 2019 a 2022 a na ostravském festivalu Colours of Ostrava 2017 a 2022.Kdo je Laura Pergolizzi? Životopis Laura Pergolizzi, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Laura Pergolizzi

Národnost: americká
Datum narození: 18. 3. 1981
Místo narození: Long Island, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Laura Pergolizzi? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu OnlyFans? Znáte termín Prskavka? Znáte termín Nocebo? Víte, co je to Nestea?

Klíčová slova: kdy se narodila Laura Pergolizzi?, vysvětlení, datum narození, hudba, životopis, osobnost, kde se narodila Laura Pergolizzi?, narození, informace, národnost, osobnosti, lexikon, popis, kdo je Laura Pergolizzi?, wikipedie, hudba

Pojem Laura Pergolizzi je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Laura Pergolizzi v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Laura Pergolizzi na Youtube

Zkusit najít heslo Laura Pergolizzi na Google.cz

Zkusit najít pojem Laura Pergolizzi ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Laura Pergolizzi ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Laura Pergolizzi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Laura Pergolizzi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Laura Pergolizzi? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Laura Pergolizzi? Kdy se narodila Laura Pergolizzi? Kde se narodila Laura Pergolizzi? Laura Pergolizzi se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, xylofon, laura Pergolizzi, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Laura Pergolizzi dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Laura Pergolizzi i v jiné kategorii než je hudba.