Kdo je to?
Kdo je Rosanne Cash? Životopis Rosanne Cash, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Rosanne Cash

Kdo je Rosanne Cash? Životopis, informace, biografie, hudba

Rosanne Cash je americká zpěvačka, skladatelka, textařka a spisovatelka. Cash se narodila v Memphisu ve státě Tennessee do rodiny slavného hudebníka Johnyho Cashe a jeho první ženy Vivian Liberto Cash Distin. Měla další 4 sourozence – John, Tara, Kathy a Cindy.
Ve třech letech se s rodinou přestěhovala nejprve do Los Angeles a poté do města Ventura. Když měla Rosanne 11 let, její rodiče se rozvedli. Absolvovala střední školu St. Bonaventure High School. Po střední škole se připojila k otcově turné, kde působila jako asistentka garderoby a posléze jako doprovodná vokálistka a sólistka. Roku 1976 složila píseň Love Has Lost Again, kterou Johny Cash nahrál a která se objevila na jeho albu One Piece At a Time. V té době pracovala v Londýně pro CBS Records. Po návratu do Nashvillu vystudovala angličtinu a dramatické umění na Vanderbilt University. Ve studiu pokračovala na Lee Strasberg Theatre Institute v Hollywoodu.
Roku 1978 vydala své debutové album s názvem Rosanne Cash, které však nevyšlo v USA, ale v Německu pod labelem Ariola Records. Album zaujalo americkou nahrávací společnost Columbia Records, se kterou podepsala profesionální smlouvu. Poté začala hrát s Rodney Crowellem v jeho kapele The Cherry Bombs.
Na svém prvním albu Cash spolupracovala se skladatelem Rodney Crowellem, za kterého se provdala v roce 1979. Za Crowella byla vdaná v letech 1979-1992. Během té doby se jim narodily 3 dcery – Caitlin, Chelsea a Carrie. Manželství nakonec skončilo rozvodem roku 1992. Podruhé se oženila s producentem Johnem Leventhalem, se kterým má dcera Jakoba.
Během své kariéry vydala Cash doposud 14 studiových alb, mezi které patří Right or Wrong (1980), Interiors (1990), The Wheel (1993), Black Cadillac (2006), The List (2009) a další.
Mezi její nejúspěšnější písně patří I Don’t Know Why You Don’t Want Me (cena Grammy 1985 v kat. Nejlepší ženský country vokální výkon), Hold On, It’s Such a Small World, Black and White, aj.
Kvůli závislostem na návykových látkách musela roku 1984 vyhledat lékařskou pomoc. V roce 2007 se podrobila operaci mozku. Operace dopadla v pořádku.
Cash působí i jako spisovatelka. Na svém kontě má sbírku povídek Bodies of Water (1996), knihu pro děti Penelope Jane: A Fairy’s Tale (2000) nebo sbírku fejetonů Songs Without Rhyme. Pro The New York Times přispívala do hudební rubriky Measure for Measure.
Cash získala roku 1997 čestný doktorát na univerzitě Memphis College of Art. Vyučuje také na několika univerzitách po USA. Nejčastěji učí anglický jazyk a psaní písní.
Roku 2015 obdržela 3 ceny Grammy - za album The River & The Thread, za píseň s Johnem Leventhalem a za svůj výkon v písni A Feather’s Not A Bird. Ve stejném roce byla uvedena do Síně slávy nashvillských písničkářů.
Více než 25 let spolupracuje s organizaci Childern, Incorporated na podporu vzdělávání potřebným dětem.Kdo je Rosanne Cash? Životopis Rosanne Cash, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Rosanne Cash

Národnost: americká
Datum narození: 24. 5. 1955
Místo narození: Memphis, Tennessee

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Rosanne Cash sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Korporátní daň? Vzpomenete si na definici slova NWO? Rozumíte pojmu Valuta? Vzpomněli byste si na význam slova Vášeň?

Klíčová slova: narození, zajímavosti, informace, biografie, kde se narodila Rosanne Cash?, hudba, hudba, život, wikipedie, datum narození, wiki, popis, osobnosti, životopis, vysvětlení, národnost

Pojem Rosanne Cash je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rosanne Cash ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Rosanne Cash na Google.cz

Hledat heslo Rosanne Cash ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rosanne Cash na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Rosanne Cash ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosanne Cash například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Rosanne Cash

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Rosanne Cash? Kdy se narodila Rosanne Cash? Kde se narodila Rosanne Cash? Rosanne Cash je v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Rosanne Cash např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rosanne Cash i v jiné kategorii než je hudba.