Kdo je to?
Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Kdo je to Baštýř?

Co znamená a jaký je význam slova Baštýř?

Baštýř je označení pro zkušeného rybáře. Obvykle se tak nazývá člověk, který má na starosti technickou péči o rybníky či ten, kdo vede výlov.
Slovo pochází z latinského slova bastia či francouzského slova bastion, ze kterého se počeštěním stala bašta a následným odvozením vzniklo slovo baštýř. Bašta může mít dva významy - ve známějším významu se jedná o opevněnou středověkou budovu. Může jít ale též o stavbu stojící v blízkosti rybníka, někdy přímo na hrázi, která v minulosti sloužila právě baštýřům, kteří se o rybník starali.Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Zaujala vás definice slova Baštýř? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Sborovna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Wasabi? Znáte definici termínu Carpe diem? Znáte termín Čakra?

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, co znamená, pojem, definice, přesný výraz, profese, wikipedie, termín, synonymum, formulace, přesný výraz, popis, původ slova, Baštýř, přesný význam

Pojem Baštýř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Baštýř ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Baštýř ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Baštýř ve Wikipedii

Hledat výraz Baštýř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Baštýř ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Baštýř například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Baštýř

Nyní již víte Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baštýř? Definice pojmu Baštýř je v kategorii Profese

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, heslo, text, pojem kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Baštýř i v jiné části webu než je kategorie profese.