Kdo je to?
Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Baštýř

Co znamená a jaký je význam slova Baštýř?

Baštýř je označení pro zkušeného rybáře. Obvykle se tak nazývá člověk, který má na starosti technickou péči o rybníky či ten, kdo vede výlov.
Slovo pochází z latinského slova bastia či francouzského slova bastion, ze kterého se počeštěním stala bašta a následným odvozením vzniklo slovo baštýř. Bašta může mít dva významy - ve známějším významu se jedná o opevněnou středověkou budovu. Může jít ale též o stavbu stojící v blízkosti rybníka, někdy přímo na hrázi, která v minulosti sloužila právě baštýřům, kteří se o rybník starali.Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Zaujala vás definice pojmu Baštýř? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Distanční studium? Vzpomněli byste si na význam slova Popelín? Znáte definici termínu Hic sunt leones? Znáte definici termínu Zámková dlažba?

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, odborný výraz, termín, wikipedie, definice, původ slova, Baštýř, heslo, informace, wiki, profese, význam pojmu, popis, pojem, přesný výraz

Pojem Baštýř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Baštýř ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Baštýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Baštýř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Baštýř ve Wikipedii

Vyhledat výraz Baštýř na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Baštýř například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Baštýř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baštýř? Definice pojmu Baštýř patří do sekce Profese

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než profese).