Kdo je to?
Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Kdo je to Baštýř?

Co znamená a jaký je význam slova Baštýř?

Baštýř je označení pro zkušeného rybáře. Obvykle se tak nazývá člověk, který má na starosti technickou péči o rybníky či ten, kdo vede výlov.
Slovo pochází z latinského slova bastia či francouzského slova bastion, ze kterého se počeštěním stala bašta a následným odvozením vzniklo slovo baštýř. Bašta může mít dva významy - ve známějším významu se jedná o opevněnou středověkou budovu. Může jít ale též o stavbu stojící v blízkosti rybníka, někdy přímo na hrázi, která v minulosti sloužila právě baštýřům, kteří se o rybník starali.Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Baštýř? Lidé, profese

Líbí se vám definice kdo je to Baštýř? Pak se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Sborovna? Znáte pojem Píštěl? Znáte definici termínu Schodek rozpočtu? Vzpomenete si na definici slova Čirok?

Klíčová slova: popis, wiki, význam slova, Baštýř, formulace, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, význam, informace, definice, co znamená, přesný výraz, původ slova, synonymum, odborný výraz

Pojem Baštýř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Baštýř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Baštýř na Google.cz

Zkusit najít termín Baštýř ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Baštýř ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Baštýř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Baštýř například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Baštýř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Baštýř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Baštýř? Definice pojmu Baštýř se nachází v sekci Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Baštýř i v jiné části webu než je kategorie profese.