Kdo je to?
Kdo je Petr Hradil? Životopis Petr Hradil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Hradil

Kdo je Petr Hradil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Hradil je český zpěvák, hudebník, herec a moderátor.
Po většinu života užíval jméno Petr Rajchert.
S hudbou začínal už v 80. let. Proslavil se jako jeden se zakládajících členů skupiny Chinaski. Skupina se od roku 1987 jmenovala Starý hadry, Rajchert se v ní začal objevovat od roku 1989. V roce 1994 se přejmenovala na Chinaski a postupně se začala prosazovat na české popové scéně. V roce 1995 vydali Chinaski své první album (pojmenované po sobě), o dva roky později přišla deska Dlouhej kouř. V roce 2000 se však Petr Rajchert rozhodl ze skupiny odejít.
Po odchodu z Chinaski si Rajchert založil vlastní skupinu Inter (2001). Skupina šla více rockovým směrem než Chinaski, své první album vydala v roce 2001 a neslo název 47 minut bez dechu. V roce 2003 následovalo album Mezi nebem a zemí.
Od hudby se však postupně vzdaloval, začal se věnovat spíše hudební dramaturgii a moderování.
Hradil se také začal pohybovat kolem filmu. Jeho zřejmě nejvýznamnější role je z roku 1998 z výpravné pohádky Císař a tambor, kde si zahrál hlavního hrdinu. V rámci seriálové tvorby hrál výraznější roli v Životě na zámku.
V současné době je známý především z České televize, kde moderuje její ranní show Dobré ráno.
Petr Rajchert přijal v roce 2021 původní jméno svého otce a přejmenoval se na Hradil.Kdo je Petr Hradil? Životopis Petr Hradil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Hradil

Národnost: česká
Datum narození: 6. června 1968
Místo narození: Český Krumlov

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Hradil? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Nick? Víte co je Know How? Znáte pojem Bílá neděle? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dysartrie?

Klíčová slova: biografie, Petr Hradil, hudba, kdo je Petr Hradil?, kdy se narodil Petr Hradil?, kde se narodil Petr Hradil?, životopis, datum narození, Petr Hradil, popis, zajímavosti, národnost, wikipedie, lexikon, život, hudba

Pojem Petr Hradil je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Petr Hradil lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Petr Hradil ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Petr Hradil ve Wikislovníku

Hledat heslo Petr Hradil na Google.cz

Hledat frázi Petr Hradil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Petr Hradil ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hradil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Petr Hradil? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Petr Hradil? Kdy se narodil Petr Hradil? Kde se narodil Petr Hradil? Petr Hradil je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Hradil dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hradil i v jiné kategorii než je hudba.