Kdo je to?
Kdo je to Smrad? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Smrad? Lidé, hanlivé

Smrad

Jaký je význam slova Smrad? Co to znamená?

Smrad je urážlivé označení pro člověka, který je k mluvčímu považovaný za mladší osobu či dítě, neúctyhodnou osobu. Synonyma pro osobu smrada jsou „fakan, prcek, spratek, fagan, parchant, capart, smrkáč, smrádě, harant, klacek, nedochůdče, dareba, cikáně, dojče, dareba, cucák, zmetek, syčák, neřád“.
Samozřejmě známe a používáme slovo „smrad“ ve spojitosti s obtěžujícím, nepříjemným zápachem, puchem. Také hovoříme o smradu jako o zatuchlé voňavce, těžkém parfému. Synonyma pro slovo smrad jsou „puch, zápach, pach, smrádek, vůně, parfém, odér“. V češtině se ujala věta: „Smrad jak v Cařihradu!“ Informace se zakládá na pravdivém svědectví cestovatelů a cestopisců, kdy po překročení hranic města dříve Konstantinopole / Cařihradu, později se přejmenovalo na Istanbul cítili odporný zápach. Údajně se šířil z hromadících se ryb v přístavech a rybích trhů.


Kdo je to Smrad? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Smrad? Lidé, hanlivé

Sdílejte tento text s heslem Smrad s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Carpe diem? Vzpomenete si na definici slova Laparoskopie? Znáte pojem Erasmus? Vzpomněli byste si na význam slova Důvěra?

Klíčová slova: slovo, co znamená, význam slova, Smrad, pojem, heslo, význam, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, původ slova, etymologie, význam pojmu, popis, wiki, hanlivé

Pojem Smrad je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smrad ve Wikimedia Commons

Najít termín Smrad ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Smrad na Google obrázcích

Vyhledat výraz Smrad ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Smrad ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrad například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Smrad? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Smrad? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Smrad? Definice pojmu Smrad patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, trestanec mříže, smrad, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.