Kdo je to?
Kdo je to Smrad? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Smrad? Lidé, hanlivé

Smrad

Jaký je význam slova Smrad? Co to znamená?

Smrad je urážlivé označení pro člověka, který je k mluvčímu považovaný za mladší osobu či dítě, neúctyhodnou osobu. Synonyma pro osobu smrada jsou „fakan, prcek, spratek, fagan, parchant, capart, smrkáč, smrádě, harant, klacek, nedochůdče, dareba, cikáně, dojče, dareba, cucák, zmetek, syčák, neřád“.
Samozřejmě známe a používáme slovo „smrad“ ve spojitosti s obtěžujícím, nepříjemným zápachem, puchem. Také hovoříme o smradu jako o zatuchlé voňavce, těžkém parfému. Synonyma pro slovo smrad jsou „puch, zápach, pach, smrádek, vůně, parfém, odér“. V češtině se ujala věta: „Smrad jak v Cařihradu!“ Informace se zakládá na pravdivém svědectví cestovatelů a cestopisců, kdy po překročení hranic města dříve Konstantinopole / Cařihradu, později se přejmenovalo na Istanbul cítili odporný zápach. Údajně se šířil z hromadících se ryb v přístavech a rybích trhů.


Kdo je to Smrad? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Smrad? Lidé, hanlivé

Sdílejte tento text s heslem Smrad s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Briliant? Vzpomenete si na definici slova Emise? Znáte pojem Občanská vybavenost? Vzpomněli byste si na význam slova Pracovní smlouva?

Klíčová slova: formulace, význam, etymologie, wiki, původ slova, význam slova, Smrad, přesný výraz, slovo, vysvětlení, wikipedie, popis, význam pojmu, definice, přesný výraz, lexikon

Pojem Smrad je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Smrad ve Wikislovníku

Najít heslo Smrad na Google.cz

Hledat termín Smrad ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Smrad v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Smrad na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrad například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Smrad? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Smrad? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Smrad? Definice pojmu Smrad patří do kategorie Hanlivé

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Smrad i v jiné kategorii než je sekce hanlivé.