Kdo je to?
Kdo byl Richard Feynman? Životopis Richard Feynman, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Richard Feynman?

Kdo byl Richard Feynman? Životopis, informace, biografie, věda

Richard Feynman byl teoretický fyzik. Jeho rodina měla židovské předky, ale rodiče víru nepraktikovali. Jak to u slavných vědců a vynálezců bývá, už v dětství projevoval obrovskou zvědavost a zájem o okolní svět. Původně chtěl studovat Kolumbijskou univerzitu v New Yorku, ale byl odmítnut kvůli limitu pro židovské studenty. Nakonec vystudoval Massachusettský technologický institut v nedaleké Cambridge. Matematika mu přišla příliš abstraktní a elektrotechnika naopak příliš praktická, proto si jako kompromis zvolil fyziku. Získal bakalářský titul a následně působil na Princetonské univerzitě, kde získal doktorát. V období druhé světové války se prudce rozvíjel výzkum s vojenským využitím a Feynman se zúčastnil projektu Manhattan, tajného projektu, který měl za cíl sestrojení atomové bomby. V čele projektu byl fyzik Robert Oppenheimer, v jehož laboratoři začal Feynman pracovat. Zde pracoval na vylepšování počítačové techniky a na výpočtech štěpné reakce.
Když Feynman opustil projekt Manhattan, začal pracovat na Cornellově univerzitě. Na konferenci představil své Feynmanovy diagramy, které dnes mají široké využití, mimo jiné v částicové fyzice, ale ve své době pro ně Feynman nedokázal odbornou veřejnost nadchnout. Postupně se vyostřoval konflikt mezi Amerikou a SSSR, společenské nálady se radikalizovaly a mimo jiné začalo vyšetřování účastníků projektu Manhattan. Feynman raději odjel do Brazílie, kde se vedle vědy věnoval rozmanitým aktivitám. Tančil sambu, navštěvoval karnevaly, naučil se hrát na bonga, kreslil akty a zkoušel halucinogenní drogy nebo lucidní snění. Po návratu do USA přednášel na Kalifornském technologickém institutu a zabýval se elementárními částicemi. Za výzkum v oblasti kvantové fyziky dostal v roce 1965 Nobelovu cenu. Významná je také jeho práce v oblasti vzdělávání a popularizace vědy.Kdo byl Richard Feynman? Životopis Richard Feynman, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Richard Feynman

Národnost: americká
Datum narození: 1. května 1918
Místo narození: New York, USA
Datum úmrtí: 15. února 1988

Zaujala vás biografie osobnosti Richard Feynman? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Karenční doba? Znáte pojem Exodus? Vzpomněli byste si na význam slova Erb? Vzpomenete si na definici slova Apostila?

Klíčová slova: osobnost, nežijící, život, kde se narodil Richard Feynman?, kdy se narodil Richard Feynman?, informace, věda, narození, Kdy zemřel Richard Feynman, místo narození, osobnosti, Richard Feynman, wikipedie, životopis, datum úmrtí, kdo to je

Pojem Richard Feynman je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Richard Feynman ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Richard Feynman na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Richard Feynman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Richard Feynman ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Richard Feynman na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Feynman například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Richard Feynman?

Právě jste zjistili Kdo byl Richard Feynman? Kdy se narodil Richard Feynman? Kde se narodil Richard Feynman? Kdy zemřel Richard Feynman? Richard Feynman patří do sekce Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Richard Feynman kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Feynman i v jiné kategorii než je věda.