Kdo je to?
Kdo je Martina Černá? Životopis Martina Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Martina Černá

Kdo je Martina Černá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Martina Černá je mladá česká herečka, která se narodila 7. prosince 1992 v Praze. Vysudovala hudebně dramatický obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka a v současném době se věnuje zejména divadelnímu herectví.
Od roku 2008 vystupuje po boku Kristýny Štromajerové na akcích, které jsou zaměřené na dětské diváky. Například vystupují v Milovickém parku Mirakulum, ale účastní se i akcí pro Českou televizi. Rovněž roku 2008 byla Martina pozvána na v akci Druhé výročí Gottlandu, aby zazpívala tři písničky na počest Karla Svobody, hudebního skladatele, který nedlouho předtím spáchal sebevraždu.
Jen o rok později zazpívala i několik písní při slavnostním otevírání Pohádkového světa, jehož se účastnila po boku tehdejších manželů Felixa Slováčka a Dagmar Patrasové.
V dětství se Martina Černá několik let věnovala různým druhům tance včetně stepu a devět let byla členkou dětského muzikálového sboru Vltavín, kde se muzikálové herectví učila pod vedením paní profesorky Drahomíry Vlachové.
Již v roce 2005 ji mohli diváci postřehnout v drobné roličce Ordinace v růžové zahradě a v roce 2008 se mihla v Kriminálce Anděl. Mezi těmito seriály stihla navíc i natáčení dvou filmů. Prvním z nich byl Poslední vlak, který mapuje dramatickou cestu Židů v období druhé světové války do koncentračního tábora v Osvětimi. V tomto snímku ztvárnila holčičku Minie Perles.
Druhým filmem, který vznikl v roce 2007 je francouzské drama v režii Alaina Wermuse Paní z Izieu, kde se Martina Černá mihla vedle dalších českých herců včetně Jakuba Koháka, Terezy Kostkové, Daniela Svobody, Josefa Cardy a dalších.
V roce 2014 si Martina zahrála v dramatu Místa a o dva roky později pro ni přišla role v úspěšném mysteriózním drama Pustina. Od té doby ztvárnila ještě Černá menší roli v minisérii Bohéma. Jejím nejnovějším seriálem je pak armádní drama s Janem Dolanským, Markem Němcem a Kristýnou Leichtovou v hlavních rolích 1. MISE.
Martina Černá je zatím mladou herečkou, kterou jistě čeká ještě mnoho filmových a seriálových rolí, věnuje se ale také divadlu. V roce 2014 ji mohli diváci vidět v inscenaci Romeo a Julie, v němž zářila na prknech Divadla U Hasičů. Později měla možnost si zahrát i v představení Mary Poppins v divadle Hybernia, ve hře A Chorus Line na prknech divadla Broadway nebo v Ať žijí duchové v Kongresovém centru v Praze.Kdo je Martina Černá? Životopis Martina Černá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Martina Černá

Národnost: česká
Datum narození: 7. prosince 1992
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Martina Černá sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Protektor? Pamatujete si definici pojmu Parlament? Víte, co je to Edukace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Instinkt?

Klíčová slova: lexikon, herectví, wiki, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, životopis, popis, kde se narodila Martina Černá?, kdo je Martina Černá?, Martina Černá, život, informace, herectví, místo narození, osobnost

Pojem Martina Černá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat termín Martina Černá ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Martina Černá ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Martina Černá ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Martina Černá ve Wikipedii

Vyhledat pojem Martina Černá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Černá například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martina Černá

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Martina Černá? Kdy se narodila Martina Černá? Kde se narodila Martina Černá? Martina Černá je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec v bílém, martina Černá, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Martina Černá řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Černá i v jiné kategorii než je herectví.