Kdo je to?
Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prokurátor? Lidé, profese

Kdo je to Prokurátor?

Jaký je význam slova Prokurátor? Co to znamená?

Prokurátor je ten, kdo zastupuje zájem státu v nějakém řízení. Nejčastěji se jedná o řízení trestní. Bývá označován také jako veřejný žalobce a je přidělován k určité prokuratuře.
Funkce prokurátora je známá již z doby římské, kdy se takto označoval důvěrník nebo zmocněnec, jehož úlohou bylo zastupování svého pána v různých obchodních jednáních a také u soudu. V carském Rusku se takto označoval vysoký státní úředník, dohlížející na státní orgány a jejich činnost. V našem prostředí se od roku 1994 prokurátoři nazývají státními zástupci.Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prokurátor? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Prokurátor? s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Euforie? Vzpomněli byste si co znamená slovo cv? Znáte pojem Kašmír? Víte co je Statutární orgán?

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, formulace, pojem, Prokurátor, wikipedie, etymologie, termín, profese, lexikon, vysvětlení, význam, slovo, synonymum, heslo, Prokurátor

Pojem Prokurátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Prokurátor ve Wikislovníku

Hledat frázi Prokurátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Prokurátor na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokurátor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokurátor například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Prokurátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prokurátor? Definice pojmu Prokurátor je v kategorii Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Prokurátor hledat i v jiných kategoriích (než profese).