Kdo je to?
Kdo je to, byl Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Prokurátor? Lidé, profese

Kdo je to Prokurátor?

Jaký je význam slova Prokurátor? Co to znamená?

Prokurátor je ten, kdo zastupuje zájem státu v nějakém řízení. Nejčastěji se jedná o řízení trestní. Bývá označován také jako veřejný žalobce a je přidělován k určité prokuratuře.
Funkce prokurátora je známá již z doby římské, kdy se takto označoval důvěrník nebo zmocněnec, jehož úlohou bylo zastupování svého pána v různých obchodních jednáních a také u soudu. V carském Rusku se takto označoval vysoký státní úředník, dohlížející na státní orgány a jejich činnost. V našem prostředí se od roku 1994 prokurátoři nazývají státními zástupci.Kdo je to, byl Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Prokurátor? Lidé, profese

Tento text (Prokurátor) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Euforie? Znáte pojem Člunkový běh? Znáte pojem Energetický štítek? Vzpomenete si na definici slova Onkologie?

Klíčová slova: Prokurátor, termín, význam pojmu, kdo je Prokurátor?, přesný výraz, heslo, informace, popis, význam, slovo, popis, původ slova, synonymum, odborný výraz, pojem, wiki

Pojem Prokurátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Prokurátor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokurátor ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Prokurátor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Prokurátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokurátor například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Prokurátor

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Prokurátor? Kdo to byl Prokurátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prokurátor? Definice pojmu Prokurátor je v kategorii profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než profese.