Kdo je to?
Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prokurátor? Lidé, profese

Prokurátor

Co znamená a jaký je význam slova Prokurátor?

Prokurátor je ten, kdo zastupuje zájem státu v nějakém řízení. Nejčastěji se jedná o řízení trestní. Bývá označován také jako veřejný žalobce a je přidělován k určité prokuratuře.
Funkce prokurátora je známá již z doby římské, kdy se takto označoval důvěrník nebo zmocněnec, jehož úlohou bylo zastupování svého pána v různých obchodních jednáních a také u soudu. V carském Rusku se takto označoval vysoký státní úředník, dohlížející na státní orgány a jejich činnost. V našem prostředí se od roku 1994 prokurátoři nazývají státními zástupci.Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prokurátor? Lidé, profese

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Carnitin? Víte co je Malagelo? Znáte pojem Hemenex? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dýha?

Klíčová slova: význam pojmu, wikipedie, profese, odborný výraz, termín, Prokurátor, vysvětlení, wiki, formulace, etymologie, pojem, přesný výraz, synonymum, heslo, slovo, lexikon

Pojem Prokurátor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Prokurátor v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Prokurátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Prokurátor ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Prokurátor na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Prokurátor na Youtube

Zkusit najít heslo Prokurátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokurátor například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Prokurátor, definice, vysvětlení pojmu

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Prokurátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prokurátor? Definice pojmu Prokurátor patří do kategorie Profese

Kategorie profese, potápěč, prokurátor, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Profese.