Kdo je to?
Kdo je Miluše Voborníková? Životopis Miluše Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Miluše Voborníková

Kdo je Miluše Voborníková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miluše Voborníková je bývalá zpěvačka v divadle Semafor. Voborníková se narodila v Mladé Boleslavi, kde studovala na střední zdravotnické škole. Školu dokončila (1967) a ve stejném roce začala studovat na Lidové konzervatoři v Praze (1967-69). V osmnácti letech se přihlásila na konkurz do divadla Semafor (1968), kde byla přijata. Ze začátku vystupovala po boku dvojice Suchý – Šlitr, následně s dvojicí Šimek – Grossmann. Sedmdesátá léta byla pro Voborníkovou nejvytíženější v její kariéře. V roce 1972 začala zpívat i v kapele Apollobeat Petra Spáleného (později se za něj provdala). Ve stejném roce obdržela cenu novinářů na festivalu v polských Sopotech.
Během sedmdesátých let se pravidelně umisťovala na předních příčkách soutěže Zlatý Slavík. Vydala celkem dvě LP desky. Debutové album Miluška Voborníková vyšlo roku 1972. O čtyři roky později vyšla její druhá deska Doteky (1976). Mezi její nejznámější písně patří Dej mi lásku, Mně se zdá, Svatba, Nával, Úsměv je lék, Poslední bál, Waikiki znám nebo Divadýlko moudrých klaunů. Dětskou píseň Tancovala žížala původně napsal děd Miluše Voborníkové.
V sedmdesátých letech se Voborníková objevovala také na televizních obrazovkách. Hrála ve filmech Jsem nebe (1970), Ženy v ofsajdu (1971), Lev v ulicích (1972), Hodinová svatební cesta korálovým mořem (1980).Kdo je Miluše Voborníková? Životopis Miluše Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Miluše Voborníková

Národnost: česká
Datum narození: 25. 12. 1949
Místo narození: Mladá Boleslav, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Miluše Voborníková? Potom se podělte s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kuperóza? Znáte definici termínu Seborea? Znáte pojem Šelest na srdci? Pamatujete si definici pojmu Terpentýn?

Klíčová slova: biografie, Miluše Voborníková, národnost, osobnosti, osobnost, vysvětlení, místo narození, životopis, wikipedie, kdo je Miluše Voborníková?, zajímavosti, hudba, datum narození, narození, život, Miluše Voborníková

Pojem Miluše Voborníková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Miluše Voborníková v následujících vyhledávačích

Najít pojem Miluše Voborníková ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miluše Voborníková ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Miluše Voborníková ve Wikislovníku

Najít termín Miluše Voborníková ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Miluše Voborníková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Miluše Voborníková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miluše Voborníková

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Miluše Voborníková? Kdy se narodila Miluše Voborníková? Kde se narodila Miluše Voborníková? Miluše Voborníková je v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Miluše Voborníková dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miluše Voborníková i v jiné kategorii než je hudba.