Kdo je to?
Kdo je Max Verstappen? Životopis Max Verstappen, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Max Verstappen

Kdo je Max Verstappen? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Max Emilian Verstappen je automobilový závodník a také závodník formule 1 ve stáji Red Bull Racing. Verstappen se narodil v belgickém Hasseltu, ale závodí pod Nizozemskou vlajkou (jeho otec Jose Verstappen pochází z Nizozemska a je bývalým závodníkem F1).
Od 4 let začal Verstappen trénovat na závody v motokárách a zúčastnil se šampionátu Mini Junior. V devíti letech začal závodit ve třídě Minimax, kde se stal belgickým šampiónem (2006). V dalším roce se stal šampiónem ve stejné kategorii v Nizozemsku (2007). S jeho týmem Pex Racing vyhrál v roce 2009 vlámské mistrovství v kategorii Minimax a také šampionát KF5 v Belgii. Od roku 2010 působil na mezinárodní scéně, kde závodil v týmu CRG na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Stal se šampiónem seriálu WSK Euro Series (2011) a následující rok ve třídě KF2 zvítězil v WSK Master Series a vyhrál i South Garda Winter Cup 2012).
Rokem 2013 se stal automobilovým závodníkem po roce přesedlal na závody Formule 3, kde závodil v týmu Van Amersfoort Racing. Hned po první sezóně skončil na třetím místě (2014).
Max Verstappen začal závodit ve formuli 1 v roce 2014 u týmu Scuderie Toro Rosso. Prvního závodu Grand Prix Austrálie 2015 se zúčastnil jako nejmladší jezdec v historii. Bylo mu teprve 17 let a 166 dní.
Od roku 2016 začal Verstappen závodit ve stáji Red Bull Racing. Hned v jeho úvodním závodě ve Velké ceně Španělska dokázal zvítězit. Stal se tak nejmladším vítězem Velké ceny v historii.
V další sezóně zvítězil ve Velké ceně Malajsie a ve Velké ceně Mexika. Následující sezónu dokázal zvítězit ve Velké ceně Rakouska 2018 (domácí trať týmu Red Bull s názvem Red Bull Ring) a ve Velké ceně Mexika.
V sezóně 2019 Verstappen opět vyhrál závod na okruhu v Rakousku, následně ve Velké ceně Německa a třetí vítězství v sezóně oslavil po Velké ceně Brazílie. Po sezóně skončil na celkovém třetím místě.
V další sezóně zvítězil celkem dvakrát (VC Velké Británie a VC Abú Zabí) a skončil celkově znovu třetí.
V probíhající sezóně 2021 zvítězil v 5 závodech z 9 a třikrát skončil na druhém místě.Kdo je Max Verstappen? Životopis Max Verstappen, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Max Verstappen

Národnost: nizozemská
Datum narození: 30. 9. 1997
Místo narození: Hasselt, Nizozemsko

Líbí se stručný životopis s osobou Max Verstappen? Pak se podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Pýcha? Vzpomenete si na definici slova Exodus? Znáte termín Kremrole? Vzpomněli byste si na význam slova Ofsajd?

Klíčová slova: kdo je Max Verstappen?, lexikon, život, datum narození, zajímavosti, biografie, informace, Max Verstappen, osobnost, wikipedie, životopis, místo narození, sport, kde se narodil Max Verstappen?, Max Verstappen, národnost

Pojem Max Verstappen je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Max Verstappen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Max Verstappen ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Max Verstappen na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Max Verstappen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Max Verstappen v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Max Verstappen například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Max Verstappen?

Právě nyní již víte Kdo je to Max Verstappen? Kdy se narodil Max Verstappen? Kde se narodil Max Verstappen? Max Verstappen patří do sekce Sport

Kategorie sport, vodní pólistka, max Verstappen, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Max Verstappen třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Max Verstappen i v jiné kategorii než je sport.