Kdo je to?
Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alain Delon?

Kdo je Alain Delon? Životopis, informace, biografie, herectví

Alain Fabien Maurice Marcel Delon je známý francouzský divadelní a filmový herec, dvojnásobný držitel filmové ceny César. Delon se narodil na pařížském předměstí Sceaux (dnešní Hauts de Seine). Když měl 4 roky, jeho rodiče se rozvedli. Později začal navštěvovat internátní školu, ze které byl vyhozen pro špatné chování. Za špatné chování byl Delon ze školy vyhozen ještě několikrát. Když opustil školu ve 14 letech, pracoval u svého nevlastního otce v řeznictví. V 17 letech nastoupil do francouzského námořnictva, kde sloužil během let 1953-54 v první indočínské válce. S disciplínou měl problémy i v armádě a 11 měsíců strávil ve vězení. Po návratu z války neměl peníze a pracoval třeba jako vrátný nebo číšník.
Poté navštívil filmový festival v Cannes (1956), kde jej oslovil lovec talentů David O. Selznick. O rok později Delon debutoval ve filmu Když se do něčeho plete žena (1957). Následoval snímek Kristýna (1958), úspěšná veselohra Slabé ženy (1959), V plném slunci, Rocco a jeho bratři, Zatmění (1962). V roce 1961 debutoval také v divadle, kdy si zahrál v divadelní hře Jaká škoda, že ona je kurtizána! Poté si zahrál ve slavných snímcích Gepard, Melodie Podzemí (1963) a roku 1968 založil novou produkční společnost Adel. S touto společností natočil snímek Jeff (1969), Borsalino (1970) s hercem J. P. Belmondem. Mezi další významné filmy patří Dva muži ve městě (1973), Zorro (1975), Pan Klein (1976) – první filmová cena César, Náš příběh (1984), za který získal podruhé filmovou cenu César. Roku 1997 ohlásil konec herecké kariéry. Objevil se ještě v komedii Asterix a Olympijské hry (2008).
Roku 1999 se Delon stal švýcarským občanem. Za svůj život získal řadu ocenění jako Zlatá palma za snímek Gepard (1963), Zlatý glóbus za snímek Melodie podzemí (1963). V roce 1991 byl jmenován rytířem francouzské Čestné legie. O 14 let později byl povýšen na důstojníka Čestné legie (2005). Za celoživotní dílo obdržel ocenění Zlatá palma (2019).Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alain Delon

Národnost: francouzská
Datum narození: 8. 11. 1935
Místo narození: Sceaux, Francie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alain Delon s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem WinZip? Vzpomněli byste si co označuje výraz Arboretum? Pamatujete si definici pojmu Arkýř? Znáte termín Luxfera?

Klíčová slova: kdo je Alain Delon?, kdy se narodil Alain Delon?, narození, vysvětlení, místo narození, národnost, Alain Delon, herectví, osobnost, osobnosti, Alain Delon, herectví, biografie, popis, lexikon, wikipedie

Pojem Alain Delon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Alain Delon na Youtube

Vyhledat heslo Alain Delon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Alain Delon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Alain Delon ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Alain Delon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alain Delon například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Alain Delon?

Právě jste zjistili Kdo je to Alain Delon? Kdy se narodil Alain Delon? Kde se narodil Alain Delon? Alain Delon se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Alain Delon kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alain Delon i v jiné kategorii než je herectví.