Kdo je to?
Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alain Delon?

Kdo je Alain Delon? Životopis, informace, biografie, herectví

Alain Fabien Maurice Marcel Delon je známý francouzský divadelní a filmový herec, dvojnásobný držitel filmové ceny César. Delon se narodil na pařížském předměstí Sceaux (dnešní Hauts de Seine). Když měl 4 roky, jeho rodiče se rozvedli. Později začal navštěvovat internátní školu, ze které byl vyhozen pro špatné chování. Za špatné chování byl Delon ze školy vyhozen ještě několikrát. Když opustil školu ve 14 letech, pracoval u svého nevlastního otce v řeznictví. V 17 letech nastoupil do francouzského námořnictva, kde sloužil během let 1953-54 v první indočínské válce. S disciplínou měl problémy i v armádě a 11 měsíců strávil ve vězení. Po návratu z války neměl peníze a pracoval třeba jako vrátný nebo číšník.
Poté navštívil filmový festival v Cannes (1956), kde jej oslovil lovec talentů David O. Selznick. O rok později Delon debutoval ve filmu Když se do něčeho plete žena (1957). Následoval snímek Kristýna (1958), úspěšná veselohra Slabé ženy (1959), V plném slunci, Rocco a jeho bratři, Zatmění (1962). V roce 1961 debutoval také v divadle, kdy si zahrál v divadelní hře Jaká škoda, že ona je kurtizána! Poté si zahrál ve slavných snímcích Gepard, Melodie Podzemí (1963) a roku 1968 založil novou produkční společnost Adel. S touto společností natočil snímek Jeff (1969), Borsalino (1970) s hercem J. P. Belmondem. Mezi další významné filmy patří Dva muži ve městě (1973), Zorro (1975), Pan Klein (1976) – první filmová cena César, Náš příběh (1984), za který získal podruhé filmovou cenu César. Roku 1997 ohlásil konec herecké kariéry. Objevil se ještě v komedii Asterix a Olympijské hry (2008).
Roku 1999 se Delon stal švýcarským občanem. Za svůj život získal řadu ocenění jako Zlatá palma za snímek Gepard (1963), Zlatý glóbus za snímek Melodie podzemí (1963). V roce 1991 byl jmenován rytířem francouzské Čestné legie. O 14 let později byl povýšen na důstojníka Čestné legie (2005). Za celoživotní dílo obdržel ocenění Zlatá palma (2019).Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alain Delon

Národnost: francouzská
Datum narození: 8. 11. 1935
Místo narození: Sceaux, Francie

Popis osobnosti Alain Delon můžete sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem WinZip? Víte, co je to Rozedma plic? Pamatujete si definici pojmu Alokace? Rozumíte pojmu Celiakie?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, datum narození, národnost, životopis, osobnost, život, Alain Delon, vysvětlení, narození, místo narození, herectví, zajímavosti, Alain Delon, herectví, kdy se narodil Alain Delon?

Pojem Alain Delon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Alain Delon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Alain Delon ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Alain Delon na Google obrázcích

Najít heslo Alain Delon ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alain Delon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alain Delon například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alain Delon

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alain Delon? Kdy se narodil Alain Delon? Kde se narodil Alain Delon? Alain Delon je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alain Delon dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alain Delon i v jiné kategorii než je herectví.