Kdo je to?
Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alain Delon?

Kdo je Alain Delon? Životopis, informace, biografie, herectví

Alain Fabien Maurice Marcel Delon je známý francouzský divadelní a filmový herec, dvojnásobný držitel filmové ceny César. Delon se narodil na pařížském předměstí Sceaux (dnešní Hauts de Seine). Když měl 4 roky, jeho rodiče se rozvedli. Později začal navštěvovat internátní školu, ze které byl vyhozen pro špatné chování. Za špatné chování byl Delon ze školy vyhozen ještě několikrát. Když opustil školu ve 14 letech, pracoval u svého nevlastního otce v řeznictví. V 17 letech nastoupil do francouzského námořnictva, kde sloužil během let 1953-54 v první indočínské válce. S disciplínou měl problémy i v armádě a 11 měsíců strávil ve vězení. Po návratu z války neměl peníze a pracoval třeba jako vrátný nebo číšník.
Poté navštívil filmový festival v Cannes (1956), kde jej oslovil lovec talentů David O. Selznick. O rok později Delon debutoval ve filmu Když se do něčeho plete žena (1957). Následoval snímek Kristýna (1958), úspěšná veselohra Slabé ženy (1959), V plném slunci, Rocco a jeho bratři, Zatmění (1962). V roce 1961 debutoval také v divadle, kdy si zahrál v divadelní hře Jaká škoda, že ona je kurtizána! Poté si zahrál ve slavných snímcích Gepard, Melodie Podzemí (1963) a roku 1968 založil novou produkční společnost Adel. S touto společností natočil snímek Jeff (1969), Borsalino (1970) s hercem J. P. Belmondem. Mezi další významné filmy patří Dva muži ve městě (1973), Zorro (1975), Pan Klein (1976) – první filmová cena César, Náš příběh (1984), za který získal podruhé filmovou cenu César. Roku 1997 ohlásil konec herecké kariéry. Objevil se ještě v komedii Asterix a Olympijské hry (2008).
Roku 1999 se Delon stal švýcarským občanem. Za svůj život získal řadu ocenění jako Zlatá palma za snímek Gepard (1963), Zlatý glóbus za snímek Melodie podzemí (1963). V roce 1991 byl jmenován rytířem francouzské Čestné legie. O 14 let později byl povýšen na důstojníka Čestné legie (2005). Za celoživotní dílo obdržel ocenění Zlatá palma (2019).Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alain Delon

Národnost: francouzská
Datum narození: 8. 11. 1935
Místo narození: Sceaux, Francie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alain Delon? s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem WinZip? Pamatujete si definici pojmu Salep? Pamatujete si definici pojmu Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prdopeč?

Klíčová slova: Alain Delon, herectví, lexikon, wikipedie, životopis, život, místo narození, informace, vysvětlení, wiki, datum narození, kde se narodil Alain Delon?, Alain Delon, osobnost, herectví, narození

Pojem Alain Delon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alain Delon ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Alain Delon ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Alain Delon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Alain Delon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alain Delon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alain Delon

Právě nyní již víte Kdo je to Alain Delon? Kdy se narodil Alain Delon? Kde se narodil Alain Delon? Alain Delon je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alain Delon dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alain Delon i v jiné kategorii než je herectví.