Kdo je to?
Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alain Delon

Kdo je Alain Delon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alain Fabien Maurice Marcel Delon je známý francouzský divadelní a filmový herec, dvojnásobný držitel filmové ceny César. Delon se narodil na pařížském předměstí Sceaux (dnešní Hauts de Seine). Když měl 4 roky, jeho rodiče se rozvedli. Později začal navštěvovat internátní školu, ze které byl vyhozen pro špatné chování. Za špatné chování byl Delon ze školy vyhozen ještě několikrát. Když opustil školu ve 14 letech, pracoval u svého nevlastního otce v řeznictví. V 17 letech nastoupil do francouzského námořnictva, kde sloužil během let 1953-54 v první indočínské válce. S disciplínou měl problémy i v armádě a 11 měsíců strávil ve vězení. Po návratu z války neměl peníze a pracoval třeba jako vrátný nebo číšník.
Poté navštívil filmový festival v Cannes (1956), kde jej oslovil lovec talentů David O. Selznick. O rok později Delon debutoval ve filmu Když se do něčeho plete žena (1957). Následoval snímek Kristýna (1958), úspěšná veselohra Slabé ženy (1959), V plném slunci, Rocco a jeho bratři, Zatmění (1962). V roce 1961 debutoval také v divadle, kdy si zahrál v divadelní hře Jaká škoda, že ona je kurtizána! Poté si zahrál ve slavných snímcích Gepard, Melodie Podzemí (1963) a roku 1968 založil novou produkční společnost Adel. S touto společností natočil snímek Jeff (1969), Borsalino (1970) s hercem J. P. Belmondem. Mezi další významné filmy patří Dva muži ve městě (1973), Zorro (1975), Pan Klein (1976) – první filmová cena César, Náš příběh (1984), za který získal podruhé filmovou cenu César. Roku 1997 ohlásil konec herecké kariéry. Objevil se ještě v komedii Asterix a Olympijské hry (2008).
Roku 1999 se Delon stal švýcarským občanem. Za svůj život získal řadu ocenění jako Zlatá palma za snímek Gepard (1963), Zlatý glóbus za snímek Melodie podzemí (1963). V roce 1991 byl jmenován rytířem francouzské Čestné legie. O 14 let později byl povýšen na důstojníka Čestné legie (2005). Za celoživotní dílo obdržel ocenění Zlatá palma (2019).Kdo je Alain Delon? Životopis Alain Delon, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alain Delon

Národnost: francouzská
Datum narození: 8. 11. 1935
Místo narození: Sceaux, Francie

Popis osobnosti Alain Delon můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Čepel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Evakuace? Pamatujete si definici pojmu Arkýř? Znáte termín Disperzní?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodil Alain Delon?, wikipedie, herectví, informace, osobnost, herectví, biografie, kde se narodil Alain Delon?, národnost, popis, životopis, zajímavosti, Alain Delon, vysvětlení, život

Pojem Alain Delon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Alain Delon hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Alain Delon ve vyhledávači Yandex

Najít termín Alain Delon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Alain Delon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alain Delon na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alain Delon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alain Delon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Alain Delon? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Alain Delon? Kdy se narodil Alain Delon? Kde se narodil Alain Delon? Alain Delon je v kategorii Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alain Delon třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alain Delon i v jiné kategorii než je herectví.