Kdo je to?
Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Pavel Nový

Kdo je Pavel Nový? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pavel Nový je český filmový a divadelní herec. Nový se narodil v Plzni. Už ve třinácti letech se objevil v rodinném filmu režiséra Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). Po střední škole se chtěl stát hercem, a tak se přihlásil na pražskou DAMU. Přihlášku podal celkem třikrát, ale ani jednou ho nepřijali. Místo toho se vyučil soustružníkem. Po absolvování povinné vojenské služby chvíli pracoval v továrně, poté se ale konečně k herectví přece jen dostal.
Mezi lety 1969-76 působil v Příbrami v Krajském divadle. Poté následovalo angažmá v Karlových Varech v Divadle Vítězslava Nezvala (1976-83). Po angažmá v Karlových Varech se vrátil zpět do Příbrami, kde hrál další pět let (1983-88). Stálejší angažmá přišlo až v roce 1989, kdy se přestěhoval do Prahy a začal hrát v Divadle Ypsilon. Zde si vyzkoušel divadelní role ve hrách Prodaná nevěsta, Vše pro firmu, Svatá rodina, Horké to někdo rád nebo Pygmalion.
Po filmovém debutu jako dítě se k filmu vrátil až v roce 1978 filmem Balada pro banditu. Následovaly filmy jako Postav dom, zasaď strom (1979), rodinná komedie Marie Poledňákové S tebou mě baví svět (1982), Fešák Hubert (1984), Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000), Šílení (2005), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Bába z ledu (2017). Nový hrál bezmála ve sto deseti filmech.
Známý je také ze seriálů Velké sedlo (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Zdivočelá země (1997), Ordinace v růžové zahradě (2005), Gympl s (r)učením omezeným (2012), Krejzovi (2018), Co ste hasiči (2021) a další.
V roce 2007 onemocněl vzácnou západonilskou horečkou po štípnutí komárem a ochrnul. Po několika měsících strávených v rehabilitačním centru v Kladrubech byl Pavel Nový propuštěn. Odešel domů po svých pouze s francouzskými holemi.Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Pavel Nový

Národnost: česká
Datum narození: 5. 9. 1948
Místo narození: Plzeň, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Pavel Nový? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Žalm? Znáte termín Ztracené bednění? Pamatujete si definici pojmu Depilace? Víte, co je to Masopust?

Klíčová slova: wikipedie, herectví, Pavel Nový, místo narození, narození, popis, biografie, národnost, kde se narodil Pavel Nový?, vysvětlení, život, zajímavosti, wiki, informace, datum narození, osobnosti

Pojem Pavel Nový je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Pavel Nový v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Pavel Nový ve Wikislovníku

Hledat termín Pavel Nový ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Pavel Nový ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Nový ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pavel Nový na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Nový například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Nový

Nyní již víte Kdo je to Pavel Nový? Kdy se narodil Pavel Nový? Kde se narodil Pavel Nový? Pavel Nový se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka zrzka, pavel Nový, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavel Nový dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Nový i v jiné kategorii než je herectví.