Kdo je to?
Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Pavel Nový?

Kdo je Pavel Nový? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavel Nový je český filmový a divadelní herec. Nový se narodil v Plzni. Už ve třinácti letech se objevil v rodinném filmu režiséra Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). Po střední škole se chtěl stát hercem, a tak se přihlásil na pražskou DAMU. Přihlášku podal celkem třikrát, ale ani jednou ho nepřijali. Místo toho se vyučil soustružníkem. Po absolvování povinné vojenské služby chvíli pracoval v továrně, poté se ale konečně k herectví přece jen dostal.
Mezi lety 1969-76 působil v Příbrami v Krajském divadle. Poté následovalo angažmá v Karlových Varech v Divadle Vítězslava Nezvala (1976-83). Po angažmá v Karlových Varech se vrátil zpět do Příbrami, kde hrál další pět let (1983-88). Stálejší angažmá přišlo až v roce 1989, kdy se přestěhoval do Prahy a začal hrát v Divadle Ypsilon. Zde si vyzkoušel divadelní role ve hrách Prodaná nevěsta, Vše pro firmu, Svatá rodina, Horké to někdo rád nebo Pygmalion.
Po filmovém debutu jako dítě se k filmu vrátil až v roce 1978 filmem Balada pro banditu. Následovaly filmy jako Postav dom, zasaď strom (1979), rodinná komedie Marie Poledňákové S tebou mě baví svět (1982), Fešák Hubert (1984), Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000), Šílení (2005), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Bába z ledu (2017). Nový hrál bezmála ve sto deseti filmech.
Známý je také ze seriálů Velké sedlo (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Zdivočelá země (1997), Ordinace v růžové zahradě (2005), Gympl s (r)učením omezeným (2012), Krejzovi (2018), Co ste hasiči (2021) a další.
V roce 2007 onemocněl vzácnou západonilskou horečkou po štípnutí komárem a ochrnul. Po několika měsících strávených v rehabilitačním centru v Kladrubech byl Pavel Nový propuštěn. Odešel domů po svých pouze s francouzskými holemi.Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Pavel Nový

Národnost: česká
Datum narození: 5. 9. 1948
Místo narození: Plzeň, Československo

Tento text (Pavel Nový) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Profylaxe? Rozumíte pojmu Demagogie? Pamatujete si definici pojmu EBITDA? Znáte pojem Alžírská káva?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, wiki, Pavel Nový, kde se narodil Pavel Nový?, datum narození, kdo je Pavel Nový?, životopis, popis, informace, wikipedie, osobnost, kdy se narodil Pavel Nový?, život, místo narození, herectví

Pojem Pavel Nový je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Nový ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Pavel Nový ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Pavel Nový ve Wikipedii

Najít pojem Pavel Nový ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Nový například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Nový?

Nyní již víte Kdo je to Pavel Nový? Kdy se narodil Pavel Nový? Kde se narodil Pavel Nový? Pavel Nový je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Pavel Nový řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Nový i v jiné kategorii než je herectví.