Kdo je to?
Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Pavel Nový?

Kdo je Pavel Nový? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavel Nový je český filmový a divadelní herec. Nový se narodil v Plzni. Už ve třinácti letech se objevil v rodinném filmu režiséra Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). Po střední škole se chtěl stát hercem, a tak se přihlásil na pražskou DAMU. Přihlášku podal celkem třikrát, ale ani jednou ho nepřijali. Místo toho se vyučil soustružníkem. Po absolvování povinné vojenské služby chvíli pracoval v továrně, poté se ale konečně k herectví přece jen dostal.
Mezi lety 1969-76 působil v Příbrami v Krajském divadle. Poté následovalo angažmá v Karlových Varech v Divadle Vítězslava Nezvala (1976-83). Po angažmá v Karlových Varech se vrátil zpět do Příbrami, kde hrál další pět let (1983-88). Stálejší angažmá přišlo až v roce 1989, kdy se přestěhoval do Prahy a začal hrát v Divadle Ypsilon. Zde si vyzkoušel divadelní role ve hrách Prodaná nevěsta, Vše pro firmu, Svatá rodina, Horké to někdo rád nebo Pygmalion.
Po filmovém debutu jako dítě se k filmu vrátil až v roce 1978 filmem Balada pro banditu. Následovaly filmy jako Postav dom, zasaď strom (1979), rodinná komedie Marie Poledňákové S tebou mě baví svět (1982), Fešák Hubert (1984), Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000), Šílení (2005), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Bába z ledu (2017). Nový hrál bezmála ve sto deseti filmech.
Známý je také ze seriálů Velké sedlo (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Zdivočelá země (1997), Ordinace v růžové zahradě (2005), Gympl s (r)učením omezeným (2012), Krejzovi (2018), Co ste hasiči (2021) a další.
V roce 2007 onemocněl vzácnou západonilskou horečkou po štípnutí komárem a ochrnul. Po několika měsících strávených v rehabilitačním centru v Kladrubech byl Pavel Nový propuštěn. Odešel domů po svých pouze s francouzskými holemi.Kdo je Pavel Nový? Životopis Pavel Nový, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Pavel Nový

Národnost: česká
Datum narození: 5. 9. 1948
Místo narození: Plzeň, Československo

Popis osobnosti Pavel Nový můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Profylaxe? Znáte definici termínu Utopené náklady? Pamatujete si definici pojmu Zirkon? Pamatujete si definici pojmu Odstavec?

Klíčová slova: wikipedie, herectví, narození, Pavel Nový, zajímavosti, biografie, národnost, wiki, vysvětlení, místo narození, informace, kdy se narodil Pavel Nový?, popis, životopis, kde se narodil Pavel Nový?, kdo je Pavel Nový?

Pojem Pavel Nový je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Pavel Nový na Google.cz

Hledat výraz Pavel Nový ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Nový ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Pavel Nový v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Pavel Nový ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Nový například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Nový?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Pavel Nový? Kdy se narodil Pavel Nový? Kde se narodil Pavel Nový? Pavel Nový patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Nový řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Nový i v jiné kategorii než je herectví.