Kdo je to?
Kdo je Zuzana Hodková? Životopis Zuzana Hodková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zuzana Hodková?

Kdo je Zuzana Hodková? Životopis, informace, biografie, herectví

Zuzana Hodková je česká televizní, filmová a divadelní herečka. Hodková se narodila v Praze do hereckého klanu Pechů-Pešků. Její otec byl choreograf a tanečník a Zuzana jej jako malá doprovázela na taneční zkoušky do Divadla E. F. Buriana. Prostředí divadla se ji zalíbilo natolik, že se po maturitě na střední škole přihlásila na pražskou DAMU. Krátce poté vystoupila v inscenaci Periferie v pražském divadle Disk. Po dokončení studií na DAMU získala své první angažmá v ostravském divadle Petra Bezruče. Z Ostravy se přemístila do druhého angažmá v příbramském Krajském divadle. Z Příbrami se vrátila do Ostravy, kde působila na volné noze nebo hrála s hereckými kolegy po školách. Na pozvání režiséra Ivana Rajmonta Hodková přijala místo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde strávila následujících 8 sezón.
Po rozpadu souboru musela Hodková pracovat jako uklízečka a několik let pracovala jako vychovatelka v pražské škole Jaroslava Ježka pro nevidomé děti.
Roku 1987 se s rodinou přestěhovala do USA, kde se i nadále věnovala hraní. Pro International Fringe Festival v New Yorku psala se svými kolegy divadelní texty. Později se do Čech vracela častěji, až se zde znovu usadila. Zuzana patřila také k souboru divadla MiLoCo, se kterým vystupovala např. v Sarajevu nebo v irském Dublinu.
Hodková si doposud zahrála v desítce filmů. Objevila se např. ve filmech Straka v hrsti (1983), Když v ráji pršelo (1987), Nalezený ráj, Kameňák (2003), Naprosto osvětleno (2005), Po strništi bos, Milada (2017).
Hodková si zahrála v epizodních rolích televizních seriálů Černí andělé (2001), Mordparta (2017), Inspektor Max (2018), Modrý kód (2019) nebo Zločiny Velké Prahy (2021).
Zuzana Hodková je matkou dvou dcer.Kdo je Zuzana Hodková? Životopis Zuzana Hodková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zuzana Hodková

Národnost: česká
Datum narození: 23. 1. 1949
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Zuzana Hodková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Incidence? Znáte termín Road movie? Znáte definici termínu Mantinel? Víte, co je to Autobiografie?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, život, wiki, kdo je Zuzana Hodková?, kdy se narodila Zuzana Hodková?, místo narození, datum narození, wikipedie, Zuzana Hodková, biografie, kde se narodila Zuzana Hodková?, popis, životopis, herectví, herectví

Pojem Zuzana Hodková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Zuzana Hodková

Zkusit najít frázi Zuzana Hodková ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Zuzana Hodková na Google.cz

Vyhledat pojem Zuzana Hodková ve Wikipedii

Vyhledat termín Zuzana Hodková ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Zuzana Hodková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Hodková například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Zuzana Hodková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Zuzana Hodková? Kdy se narodila Zuzana Hodková? Kde se narodila Zuzana Hodková? Zuzana Hodková patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Zuzana Hodková dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Hodková i v jiné kategorii než je herectví.