Kdo je to?
Kdo je Audrey Tautou? Životopis Audrey Tautou, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Audrey Tautou

Kdo je Audrey Tautou? Životopis, informace, biografie, herectví

Audrey Justine Tautou je francouzská filmová herečka. Tautou se narodila ve francouzském městě Beaumont. Od mala se chtěla stát herečkou. Poprvé se objevila v jedné epizodě slavného francouzského detektivního seriálu Julie Lescautová (1998). Zlom přišel v následujícím roce, kdy ztvárnila roli ve snímku Venuše, salon krásy (1999). Za tento snímek obdržela filmovou cenu César (v kategorii nejlepší ženská herecká naděje). V následujícím roce se objevila ve snímcích Vem si mě, Libertin nebo Chvění motýlích křídel. Za hlavní roli ve filmu Amélie z Montmartru (2001) byla nominovaná na cenu BAFTA, Evropskou filmovou cenu nebo na cenu César. V roce 2004 natočila další úspěšný snímek Příliš dlouhé zásnuby (nominace na cenu César a Evr. filmovou cenu). Její debut v Hollywoodu přišel roku 2006 ve snímku Šifra mistra Leonarda, kde hrála v hlavní roli po boku herce Toma Hankse. Ve stejném roce se stala členem americké Akademie filmového umění a věd.
Mezi její další známé filmy patří Prostě spolu (2007), Coco Chanel (2009), Krásné lži (2010), Final cut – Dámy pánové (2012), Pěna dní (2013), Phantom Boy (2015), Odysea (2016) a další. Doposud hrála ve více než třiceti filmech.Kdo je Audrey Tautou? Životopis Audrey Tautou, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Audrey Tautou

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. 8. 1976
Místo narození: Beaumont, Francie

Líbí se stručný životopis s osobou Audrey Tautou? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova OT? Vzpomenete si na definici slova Protektor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Arkýř? Vzpomněli byste si na význam slova Tumor?

Klíčová slova: Audrey Tautou, vysvětlení, biografie, lexikon, zajímavosti, osobnosti, datum narození, kdo je Audrey Tautou?, kdy se narodila Audrey Tautou?, herectví, narození, životopis, Audrey Tautou, místo narození, život, herectví

Pojem Audrey Tautou je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi Audrey Tautou ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Audrey Tautou ve Wikislovníku

Hledat slovo Audrey Tautou ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Audrey Tautou v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Audrey Tautou ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Audrey Tautou například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Audrey Tautou?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Audrey Tautou? Kdy se narodila Audrey Tautou? Kde se narodila Audrey Tautou? Audrey Tautou je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Audrey Tautou například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Audrey Tautou i v jiné kategorii než je herectví.