Kdo je to?
Kdo je Audrey Tautou? Životopis Audrey Tautou, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Audrey Tautou?

Kdo je Audrey Tautou? Životopis, informace, biografie, herectví

Audrey Justine Tautou je francouzská filmová herečka. Tautou se narodila ve francouzském městě Beaumont. Od mala se chtěla stát herečkou. Poprvé se objevila v jedné epizodě slavného francouzského detektivního seriálu Julie Lescautová (1998). Zlom přišel v následujícím roce, kdy ztvárnila roli ve snímku Venuše, salon krásy (1999). Za tento snímek obdržela filmovou cenu César (v kategorii nejlepší ženská herecká naděje). V následujícím roce se objevila ve snímcích Vem si mě, Libertin nebo Chvění motýlích křídel. Za hlavní roli ve filmu Amélie z Montmartru (2001) byla nominovaná na cenu BAFTA, Evropskou filmovou cenu nebo na cenu César. V roce 2004 natočila další úspěšný snímek Příliš dlouhé zásnuby (nominace na cenu César a Evr. filmovou cenu). Její debut v Hollywoodu přišel roku 2006 ve snímku Šifra mistra Leonarda, kde hrála v hlavní roli po boku herce Toma Hankse. Ve stejném roce se stala členem americké Akademie filmového umění a věd.
Mezi její další známé filmy patří Prostě spolu (2007), Coco Chanel (2009), Krásné lži (2010), Final cut – Dámy pánové (2012), Pěna dní (2013), Phantom Boy (2015), Odysea (2016) a další. Doposud hrála ve více než třiceti filmech.Kdo je Audrey Tautou? Životopis Audrey Tautou, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Audrey Tautou

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. 8. 1976
Místo narození: Beaumont, Francie

Líbí se stručný životopis s osobou Audrey Tautou? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Funkční styl? Vzpomenete si na definici slova Quo vadis? Vzpomněli byste si co znamená slovo Meditace? Vzpomněli byste si na význam slova Javascript?

Klíčová slova: místo narození, biografie, kdy se narodila Audrey Tautou?, osobnosti, herectví, kdo je Audrey Tautou?, život, wiki, popis, osobnost, herectví, datum narození, kde se narodila Audrey Tautou?, narození, zajímavosti, národnost

Pojem Audrey Tautou je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Audrey Tautou na Youtube

Najít výraz Audrey Tautou ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Audrey Tautou ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audrey Tautou ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Audrey Tautou například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Audrey Tautou?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Audrey Tautou? Kdy se narodila Audrey Tautou? Kde se narodila Audrey Tautou? Audrey Tautou patří do kategorie Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Audrey Tautou například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Audrey Tautou i v jiné kategorii než je herectví.