Kdo je to?
Kdo byl B. B. King? Životopis B. B. King, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

B. B. King

Kdo byl B. B. King? Životopis, informace, biografie, hudba

Za jednoho z nejlepších bluesových a nejuznávanějších bluesových umělců všech dob, je považován Riley B. King. Hudba byla celý jeho život. Vlastní nahrávky začal vydávat již v mládí. Jeho prvním nahrávacím studiem byla společnost RPM Records v Los Angeles. Nebyla to však jeho jediná činnost. Jednu dobu se živil dokonce jako DJ v Memphisu. A právě odtud pochází jeho přezdívka Beale Street Blues Boy (bluesový klučina z ulice Beale Street), zkráceně tedy B.B.
V listopadu 1964 nahrál své nejznámější album Live at the Regal a to přímo při koncertním vystoupení v Chicagu. V témže roce zahájil i turné skupiny The Rolling Stones.
Útlum nastal v letech 1980 a 1990. Tehdy začal natáčet čím dál tím méně. V roce 2000 se prakticky odmlčel. Svoji kariéru však nevzdal, jak by se mohlo zdát. Objevoval se už ale pouze v televizních show. V roce 2003 překvapil svoje fanoušky, když vystoupil společně na podium se skupinou Phish v New Jersey. Na počest svého prvního rádiového vysílání se v červnu 2006 zúčastnil slavnostní akce. Při této příležitosti byla odhalena jeho další pamětní deska Mississipské bluesové stezky. V témže roce se objevil i na charitativním festivalu, který pořádal Eric Clapton. 13. září 2008 se stalo dnem, kdy byl bluesový umělec nejvíc poctěn. V Indianole v Mississipi totiž v tento den slavnostně otevřeli Muzeum B.B. Kinga. Svoji bluesovou kariéru ukončil velkolepým turné po Evropě ve věku osmdesáti let.
Riley B. King se narodil jako dítě pěstitelů bavlny. Jeho otec Albert a matka Nora Ella pracovali na bavlníkové plantáži Bear Creek. Rodina však držela pospolu pouze do Kingových čtyř let. Tehdy se jeho matka bláznivě zamilovala do jiného muže a od rodiny odešla. Malého Kinga dostala na východu jeho babička.Kdo byl B. B. King? Životopis B. B. King, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě B. B. King

Národnost: americká
Datum narození: 16. září 1925
Místo narození: Itta Bena, Mississipi, USA
Datum úmrtí: 14. května 2015

Zaujala vás biografie osobnosti B. B. King? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Alcantara? Rozumíte pojmu Genofond? Pamatujete si definici pojmu Obligace? Znáte pojem Náprstek?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, nežijící, Kdy zemřel B. B. King, hudba, informace, místo narození, popis, B. B. King, datum úmrtí, život, wikipedie, hudba, B. B. King, životopis, kdy se narodil B. B. King?

Pojem B. B. King je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem B. B. King na Youtube

Zkusit najít výraz B. B. King na Google.cz

Vyhledat termín B. B. King ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem B. B. King ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo B. B. King ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo B. B. King například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je B. B. King? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl B. B. King? Kdy se narodil B. B. King? Kde se narodil B. B. King? Kdy zemřel B. B. King? B. B. King je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka B. B. King dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost B. B. King i v jiné kategorii než je hudba.