Kdo je to?
Kdo byl Konstantin von Neurath? Životopis Konstantin von Neurath, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Konstantin von Neurath?

Kdo byl Konstantin von Neurath? Životopis, informace, biografie, politici

Konstantin von Neurath byl nacistický politik, člen jednotek SS, ministr zahraničí a říšský protektor v Protektorátu Čechy a Morava. Pocházel z aristokratické a diplomatické rodiny. V souladu s rodinou tradicí studoval práva v Tübingenu a Berlíně, následně začal pracovat jako advokát. Od roku 1901 působil na německém ministerstvu zahraničí. V první světové válce se jako důstojník vyznamenal v bojích a obdržel Železný kříž, ale v roce 1916 pro něj kvůli těžkému zranění válka skončila. Po ukončení první světové války se vrátil k diplomacii a do roku 1930 působil jako velvyslanec v Římě.
V roce 1930 se za kancléře Franze von Papena stal ministrem zahraničí a v této funkci vydržel i po nástupu Hitlera v roce 1933. Nacisté chtěli díky zkušenému a uznávanému diplomatovi získat dojem serióznosti a kompetentnosti. Hitler plánoval začít válku co nejdříve, což Neurath kritizoval. Neměl morální problém s okupací sousedních zemí, ale obával se, že se ostatní evropské země spojí a Německo porazí. Nacistický vůdce těžce snášel jakoukoli kritiku a novým ministrem zahraničí se stal Ribbentrop, který měl méně námitek.
Neurath zůstal v nacistickém vedení a působil jako Hitlerův poradce, ale do kruhu nejmocnějších nacistů nepatřil. Po odtržení Sudet a obsazení Československa byl v Protektorátu Čechy a Morava jmenován říšským protektorem. Jeho vláda byla na nacistické poměry mírná, přesto zavedl tvrdou cenzuru, likvidoval jakýkoli náznak odporu a pronásledoval české židy. Jeho opatření se nacistům zdála nedostatečná a skutečná moc přešla na zástupce Reinharda Heydricha.
Neurath se snažil rezignovat, ale nacistické vedení mu odstoupení nedovolilo. Ke konci války se dostal do kontaktu s domácím odbojem. V rámci Norimberského procesu byl za válečné zločiny odsouzen k 15 letům vězení. Soud rozhodl poměrně mírně, protože Neurath byl v nacistické vládě spíše figurka a na nacistických zločinech nenesl takovou vinu jako přední nacisté. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu byl propuštěn už v roce 1954 a zbytek života strávil na rodinném statku.Kdo byl Konstantin von Neurath? Životopis Konstantin von Neurath, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Konstantin von Neurath

Národnost: německá
Datum narození: 2. února 1873
Místo narození: Kleinglattbach, Německo
Datum úmrtí: 14. srpna 1956

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Konstantin von Neurath sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Fasádní skoba? Znáte pojem Agility? Víte co je Majdan? Vzpomenete si na definici slova Deus ex machina?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, wiki, politici, Kdy zemřel Konstantin von Neurath, narození, politici, datum úmrtí, život, životopis, kdo to je, osobnost, lexikon, nežijící, wikipedie, místo narození

Pojem Konstantin von Neurath je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Konstantin von Neurath ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Konstantin von Neurath ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Konstantin von Neurath ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Konstantin von Neurath ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Konstantin von Neurath na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Konstantin von Neurath například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Konstantin von Neurath

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Konstantin von Neurath? Kdy se narodil Konstantin von Neurath? Kde se narodil Konstantin von Neurath? Kdy zemřel Konstantin von Neurath? Konstantin von Neurath je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Konstantin von Neurath např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Konstantin von Neurath i v jiné kategorii než je politici.