Kdo je to?
Kdo byla Tammy Wynette? Životopis Tammy Wynette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Tammy Wynette

Kdo byla Tammy Wynette? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Virginia Wynette Pugh, známá pod pseudonymem Tammy Wynette byla americká skladatelka a zpěvačka country žánru. Její život byl plný zvratů a milostných vzplanutí. Virginiino dětství je spojeno s farmářskou rodinou z jižanského venkova mezi státy Mississippi a Alabamou. Country se začala věnovat na památku svého otce Williama Holice Pugha, zapáleného zpěváka country, kterého ztratila, když jí bylo pouhých devět měsíců. Virginia se jako malé batole ocitla rázem v péči prarodičů v nuzných podmínkách. Na nástroje, které zdědila po svém otci se naučila hrát už jako malá holka.
Tammy začala navštěvovat střední školu v Tremontu, kde zářila v basketbalu. A protože byla velmi činorodá a toužila utéct z chudoby svých prarodičů, ještě před dovršením osmnácti let se poprvé provdala. Po ukončení školy vystřídala několik zaměstnání. Nakonec se narychlo vyučila kadeřnicí. Tuto profesi si udržovala po několik let, a to i v době už celosvětové slávy. Velmi úspěšnou zpěvačkou se stala v polovině šedesátých let minulého století. Působila v Nashville. Kariéru také spustila hraním v rozhlase a televizi.
Její srdce zahořelo obrovskou láskou celkem pětkrát, kdy řekla svému vyvolenému ano. Nikdy však žádné manželství nevydrželo dlouho. Až to poslední páté s Georgem Richeym, trvalo dlouhých dvacet let, a to až do její smrti. Ze dvou manželství se jí narodily čtyři dcery.
Její život ovšem neprovázela jen popularita. Bohužel celoživotně bojovala se zdravotními potížemi a velmi často se ocitala v nemocnici. Přesto na život nerezignovala a přes bolesti, které tlumila léky, dál koncertovala. Dostala se až do závislosti na lécích, ze které se v osmdesátých letech léčila. Její životní dráhu přeťala plicní embolie. Bylo jí pouhých 55 let.Kdo byla Tammy Wynette? Životopis Tammy Wynette, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Tammy Wynette

Národnost: americká
Datum narození: 5. května 1942
Místo narození: Tremont, Mississippi, USA
Datum úmrtí: 6. dubna 1998

Zaujala vás biografie osobnosti Tammy Wynette? Potom se podělte s vaším okruhem známých osob na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Tapas? Znáte pojem Moringa? Znáte definici termínu Pátá kolona? Vzpomenete si na definici slova Griliáš?

Klíčová slova: popis, kdo je Tammy Wynette?, zajímavosti, místo narození, datum úmrtí, hudba, wikipedie, osobnost, Tammy Wynette, Kdy zemřela Tammy Wynette, životopis, hudba, osobnosti, wiki, informace, lexikon

Pojem Tammy Wynette je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Tammy Wynette ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Tammy Wynette na Youtube

Hledat výraz Tammy Wynette ve vyhledávači Yandex

Najít termín Tammy Wynette ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tammy Wynette ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tammy Wynette například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tammy Wynette

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Tammy Wynette? Kdy se narodila Tammy Wynette? Kde se narodila Tammy Wynette? Kdy zemřela Tammy Wynette? Tammy Wynette patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, housle se vzorem, tammy Wynette, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Tammy Wynette řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tammy Wynette i v jiné kategorii než je hudba.