Kdo je to?
Kdo byl Jan Skopeček? Životopis Jan Skopeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jan Skopeček?

Kdo byl Jan Skopeček? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Skopeček byl český herec.
Cesta Jana Skopečka k herectví nebyla jednoduchá. V 19 letech byl uvězněn v koncentračním táboře, válku však naštěstí přežil a po ní už ho čekalo vytoužené divadlo. V roce 1949 stál u založení Divadla S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou) a následně v něm strávil celou hereckou kariéru.
Z televizních obrazovek je znám především jako představitel jedné z hlavních rolí v seriálu a později filmech Tři chlapi v chalupě (1962, resp. 1963, 1964 a 1973).
Jeho filmografie je bohatá, ovšem obvykle se objevoval jen ve vedlejších rolích. V malých úlohách jej tak mohli ze začátku kariéry diváci vidět třeba ve filmech Dobrý voják Švejk; Romeo, Julie a tma či Vyšší princip.
V 6O. letech pak kromě zmíněných Třech chlapů v chalupě hrál například v komedii Kdo chce zabít Jessii? nebo detektivce Nahá pastýřka. I v další dekádě získával vedlejší role v řadě komedií, např.: Marečku, podejte mi pero!; Zítra to roztočíme, drahoušku...!; nebo třeba v pohádce Honza málem králem.
Ani v 80. letech na něj nečekala žádná hlavní role, přesto se však objevil v desítkách filmů, výběrem: Za humny je drak; Svatební cesta do Jiljí; Duch soudce Pauknera; S čerty nejsou žerty, Copak je to za vojáka... nebo Dobří holubi se vracejí.
Po roce 1989 pak hrál mj. v pohádce Císař a tambor, všech Kameňácích nebo třeba Bobulích.
Jeho manželkou byla herečka Věra Tichánková.
Stal se držitelem státního vyznamenání - medaile Za zásluhy.Kdo byl Jan Skopeček? Životopis Jan Skopeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Skopeček

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1925
Místo narození: Litomeřice
Datum úmrtí: 27. července 2020

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Skopeček sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Polemika? Znáte pojem Prdopeč? Pamatujete si definici pojmu Poptávka? Vzpomenete si na definici slova AutoCAD?

Klíčová slova: Kdy zemřel Jan Skopeček, Jan Skopeček, vysvětlení, nežijící, narození, datum úmrtí, herectví, herectví, wiki, osobnost, život, kde se narodil Jan Skopeček?, kdy se narodil Jan Skopeček?, lexikon, zajímavosti, kdo to je

Pojem Jan Skopeček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Jan Skopeček ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Skopeček ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jan Skopeček ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jan Skopeček ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Jan Skopeček ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Skopeček například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Jan Skopeček? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Jan Skopeček? Kdy se narodil Jan Skopeček? Kde se narodil Jan Skopeček? Kdy zemřel Jan Skopeček? Jan Skopeček se nachází v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Skopeček dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Skopeček i v jiné kategorii než je herectví.