Kdo je to?
Kdo je to Paranoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paranoik? Lidé, poruchy

Kdo je to Paranoik?

Jaký je význam slova Paranoik? Co to znamená?

Paranoik je člověk postižený chronickou psychickou poruchou. Jedná se o člověka inteligentního, který je však vztahovačný, podezíravý, žárlivý a trpí bludy. Základními znaky je přeceňování sama sebe, duševní strnulost a chyby v úsudku. Paranoik se cítí pronásledovaný a žije ve stálé nenávisti vůči někomu. Často je tyranem.
Onemocnění mívá příčiny v rodině, v sexuální oblasti a jinde. Nemocný necítí potřebu léčby, léčba málokdy bývá úspěšná.


Kdo je to Paranoik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paranoik? Lidé, poruchy

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paranoik s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Utilita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zádumčivost? Pamatujete si definici pojmu Ombudsman? Znáte termín Arabská guma?

Klíčová slova: popis, pojem, původ slova, wikipedie, informace, slovo, termín, Paranoik, poruchy, vysvětlení, lexikon, synonymum, wiki, význam, význam pojmu, heslo

Pojem Paranoik je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat termín Paranoik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Paranoik na Google.cz

Zkusit najít frázi Paranoik na Google obrázcích

Hledat heslo Paranoik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Paranoik ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Paranoik například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Paranoik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Paranoik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paranoik? Definice pojmu Paranoik patří do sekce Poruchy

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, text, termín, pojem řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Paranoik v jiné sekci než poruchy.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.