Kdo je to?
Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Mihulová?

Kdo je Alena Mihulová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Mihulová je česká herečka.
Debutovala ve filmu Karla Kachyni Sestřičky (1983). Tento snímek se jí stal osudovým - odstartoval a svým způsobem určil její hereckou kariéru a zároveň během natáčení začal její dlouholetý vztah s výrazně starším režisérem Kachyňou.
Objevila se v několika dalších Kachyňových snímcích: Smrt krásných srnců (1986), Městem chodí Mikuláš (1993) a Kráva (1994). V tomto období si ji však vybírali do svých filmů i další režiséři, a tak ji diváci mohli vidět například v Kytici z roku 2000 nebo o rok později v Dnu dobrých skutků.
Do jejího života smutně zasáhla smrt jejího manžela Karla Kachyni, která ji hluboce zasáhla. Do profesionálního filmového kolotoče se dokázala vrátit až o několik let později a tímto filmovým návratem byl v roce 2010 snímek Mamas & Papas. O rok později si zahrála v historickém dramatu Lidice. Za vrcholný výkon v jejím druhém hereckém období je považována hlavní role ve filmu Domácí péče, za niž získala Českého lva. Z dalších rolí zmiňme ještě její účast na mezinárodně obsazeném snímku Anthropoid.Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alena Mihulová

Národnost: česká
Datum narození: 4. května 1965
Místo narození: Brno

Zaujala vás biografie osobnosti Alena Mihulová? Potom se podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Polní lopatka? Víte, co je to Individualismus? Znáte termín Absint? Rozumíte pojmu Asimilace?

Klíčová slova: herectví, Alena Mihulová, životopis, osobnosti, wiki, biografie, herectví, národnost, Alena Mihulová, informace, lexikon, zajímavosti, popis, kdy se narodila Alena Mihulová?, osobnost, datum narození

Pojem Alena Mihulová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alena Mihulová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Alena Mihulová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Alena Mihulová ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alena Mihulová na Google.cz

Zkusit najít pojem Alena Mihulová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Alena Mihulová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mihulová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Alena Mihulová?

Právě jste zjistili Kdo je to Alena Mihulová? Kdy se narodila Alena Mihulová? Kde se narodila Alena Mihulová? Alena Mihulová patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alena Mihulová řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mihulová i v jiné kategorii než je herectví.