Kdo je to?
Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Mihulová?

Kdo je Alena Mihulová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Mihulová je česká herečka.
Debutovala ve filmu Karla Kachyni Sestřičky (1983). Tento snímek se jí stal osudovým - odstartoval a svým způsobem určil její hereckou kariéru a zároveň během natáčení začal její dlouholetý vztah s výrazně starším režisérem Kachyňou.
Objevila se v několika dalších Kachyňových snímcích: Smrt krásných srnců (1986), Městem chodí Mikuláš (1993) a Kráva (1994). V tomto období si ji však vybírali do svých filmů i další režiséři, a tak ji diváci mohli vidět například v Kytici z roku 2000 nebo o rok později v Dnu dobrých skutků.
Do jejího života smutně zasáhla smrt jejího manžela Karla Kachyni, která ji hluboce zasáhla. Do profesionálního filmového kolotoče se dokázala vrátit až o několik let později a tímto filmovým návratem byl v roce 2010 snímek Mamas & Papas. O rok později si zahrála v historickém dramatu Lidice. Za vrcholný výkon v jejím druhém hereckém období je považována hlavní role ve filmu Domácí péče, za niž získala Českého lva. Z dalších rolí zmiňme ještě její účast na mezinárodně obsazeném snímku Anthropoid.Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alena Mihulová

Národnost: česká
Datum narození: 4. května 1965
Místo narození: Brno

Zaujala vás biografie osobnosti Alena Mihulová? Potom se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Polní lopatka? Víte co je Establishment? Znáte termín Environmentální výchova? Vzpomněli byste si co označuje výraz Luxace?

Klíčová slova: popis, osobnosti, život, životopis, lexikon, narození, zajímavosti, biografie, informace, herectví, národnost, Alena Mihulová, datum narození, Alena Mihulová, herectví, vysvětlení

Pojem Alena Mihulová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Alena Mihulová lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alena Mihulová ve Wikimedia Commons

Najít slovo Alena Mihulová na Google.cz

Zkusit najít slovo Alena Mihulová ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Alena Mihulová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mihulová například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Alena Mihulová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Alena Mihulová? Kdy se narodila Alena Mihulová? Kde se narodila Alena Mihulová? Alena Mihulová patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Alena Mihulová dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mihulová i v jiné kategorii než je herectví.