Kdo je to?
Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Mihulová?

Kdo je Alena Mihulová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Mihulová je česká herečka.
Debutovala ve filmu Karla Kachyni Sestřičky (1983). Tento snímek se jí stal osudovým - odstartoval a svým způsobem určil její hereckou kariéru a zároveň během natáčení začal její dlouholetý vztah s výrazně starším režisérem Kachyňou.
Objevila se v několika dalších Kachyňových snímcích: Smrt krásných srnců (1986), Městem chodí Mikuláš (1993) a Kráva (1994). V tomto období si ji však vybírali do svých filmů i další režiséři, a tak ji diváci mohli vidět například v Kytici z roku 2000 nebo o rok později v Dnu dobrých skutků.
Do jejího života smutně zasáhla smrt jejího manžela Karla Kachyni, která ji hluboce zasáhla. Do profesionálního filmového kolotoče se dokázala vrátit až o několik let později a tímto filmovým návratem byl v roce 2010 snímek Mamas & Papas. O rok později si zahrála v historickém dramatu Lidice. Za vrcholný výkon v jejím druhém hereckém období je považována hlavní role ve filmu Domácí péče, za niž získala Českého lva. Z dalších rolí zmiňme ještě její účast na mezinárodně obsazeném snímku Anthropoid.Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alena Mihulová

Národnost: česká
Datum narození: 4. května 1965
Místo narození: Brno

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alena Mihulová sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Polní lopatka? Znáte pojem Vodík? Znáte termín Jinotaj? Vzpomenete si na definici slova Kombucha?

Klíčová slova: Alena Mihulová, biografie, osobnosti, vysvětlení, wikipedie, národnost, kde se narodila Alena Mihulová?, narození, wiki, popis, osobnost, místo narození, herectví, lexikon, herectví, datum narození

Pojem Alena Mihulová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Alena Mihulová ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Alena Mihulová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Alena Mihulová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alena Mihulová ve Wikimedia Commons

Najít termín Alena Mihulová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mihulová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Mihulová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alena Mihulová? Kdy se narodila Alena Mihulová? Kde se narodila Alena Mihulová? Alena Mihulová je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Alena Mihulová dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mihulová i v jiné kategorii než je herectví.