Kdo je to?
Kdo je to Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Alena Mihulová?

Kdo je to Alena Mihulová? Stručný životopis

Alena Mihulová je česká herečka.
Debutovala ve filmu Karla Kachyni Sestřičky (1983). Tento snímek se jí stal osudovým - odstartoval a svým způsobem určil její hereckou kariéru a zároveň během natáčení začal její dlouholetý vztah s výrazně starším režisérem Kachyňou.
Objevila se v několika dalších Kachyňových snímcích: Smrt krásných srnců (1986), Městem chodí Mikuláš (1993) a Kráva (1994). V tomto období si ji však vybírali do svých filmů i další režiséři, a tak ji diváci mohli vidět například v Kytici z roku 2000 nebo o rok později v Dnu dobrých skutků.
Do jejího života smutně zasáhla smrt jejího manžela Karla Kachyni, která ji hluboce zasáhla. Do profesionálního filmového kolotoče se dokázala vrátit až o několik let později a tímto filmovým návratem byl v roce 2010 snímek Mamas & Papas. O rok později si zahrála v historickém dramatu Lidice. Za vrcholný výkon v jejím druhém hereckém období je považována hlavní role ve filmu Domácí péče, za niž získala Českého lva. Z dalších rolí zmiňme ještě její účast na mezinárodně obsazeném snímku Anthropoid.Základní informace o osobě Alena Mihulová

Národnost: česká
Datum narození: 4. května 1965
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alena Mihulová? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Polní lopatka? Víte, co je to Mamon? Znáte termín Katarze? Rozumíte pojmu Arabeska?

Klíčová slova: etymologie, informace, původ slova, co znamená, význam pojmu, význam, slovo, heslo, význam slova, popis, popis, lexikon, Alena Mihulová, kdo to je, pojem, definice

Pojem Alena Mihulová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Alena Mihulová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alena Mihulová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Alena Mihulová na Google.cz

Zkusit najít slovo Alena Mihulová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mihulová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Alena Mihulová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alena Mihulová? Kdo to byl Alena Mihulová? Kdy se narodil Alena Mihulová? Kde se narodil Alena Mihulová? Alena Mihulová je v sekci herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Alena Mihulová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mihulová i v jiné kategorii než je herectví.