Kdo je to?
Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Alena Mihulová

Kdo je Alena Mihulová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alena Mihulová je česká herečka.
Debutovala ve filmu Karla Kachyni Sestřičky (1983). Tento snímek se jí stal osudovým - odstartoval a svým způsobem určil její hereckou kariéru a zároveň během natáčení začal její dlouholetý vztah s výrazně starším režisérem Kachyňou.
Objevila se v několika dalších Kachyňových snímcích: Smrt krásných srnců (1986), Městem chodí Mikuláš (1993) a Kráva (1994). V tomto období si ji však vybírali do svých filmů i další režiséři, a tak ji diváci mohli vidět například v Kytici z roku 2000 nebo o rok později v Dnu dobrých skutků.
Do jejího života smutně zasáhla smrt jejího manžela Karla Kachyni, která ji hluboce zasáhla. Do profesionálního filmového kolotoče se dokázala vrátit až o několik let později a tímto filmovým návratem byl v roce 2010 snímek Mamas & Papas. O rok později si zahrála v historickém dramatu Lidice. Za vrcholný výkon v jejím druhém hereckém období je považována hlavní role ve filmu Domácí péče, za niž získala Českého lva. Z dalších rolí zmiňme ještě její účast na mezinárodně obsazeném snímku Anthropoid.Kdo je Alena Mihulová? Životopis Alena Mihulová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alena Mihulová

Národnost: česká
Datum narození: 4. května 1965
Místo narození: Brno

Zaujala vás biografie osobnosti Alena Mihulová? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Šambala? Znáte pojem Dyspraxie? Znáte termín Ratatouille? Vzpomenete si na definici slova Casus belli?

Klíčová slova: herectví, život, osobnost, vysvětlení, lexikon, Alena Mihulová, národnost, wiki, kde se narodila Alena Mihulová?, kdy se narodila Alena Mihulová?, herectví, narození, Alena Mihulová, datum narození, informace, biografie

Pojem Alena Mihulová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alena Mihulová v následujících zdrojích

Hledat výraz Alena Mihulová ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Alena Mihulová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Alena Mihulová ve Wikipedii

Najít výraz Alena Mihulová na Google obrázcích

Najít slovo Alena Mihulová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mihulová například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Alena Mihulová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Alena Mihulová? Kdy se narodila Alena Mihulová? Kde se narodila Alena Mihulová? Alena Mihulová je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Mihulová dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mihulová i v jiné kategorii než je herectví.