Kdo je to?
Kdo je Jana Musilová? Životopis Jana Musilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Musilová

Kdo je Jana Musilová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jana Musilová je česká divadelní a filmová herečka, zpěvačka, dabérka a moderátorka. Musilová se narodila ve městě Svitavy. Po maturitě na střední škole se přihlásila do Brna na JAMU na Katedru syntetických divadelních žánrů, kterou úspěšně dokončila v roce 1990. Poté získala práci v Městském divadle Brno, kde hraje doposud. Objevila se v divadelních hrách Alžběta anglická, Manon Lescaut, Brouk v hlavě nebo Othello.
Během svého působení v divadle se objevila celkem v osmnácti muzikálech, mezi které patří Čarodějky z Eastwicku, Bídníci, Mary Poppins, Funny Girl, Donaha!, Řek Zorba, Bastard, Sny nocí svatojánských, West Side Story, Babylon, Oliver! a další.
Musilová pracuje také v dabingu a svůj hlas propůjčila seriálům Akta X nebo Námořní hlídka. Jako moderátorka vystupuje s pořadem České televize Sama doma.
Věnuje se také zpěvu (zpívá šansony) a koncertování. Vydala dokonce dvě hudební CD s názvy Život je báječný (2003) a Hledání (2005).
Jana Musilová se objevila také ve filmech Amadeus (1984), Kobry a užovky (2015) a Veterán (2020).
Zahrála si rovněž v českých seriálech Četnické humoresky (2003), Nemocnice na kraji města – nové osudy (2008) nebo Hlava medúzy (2021).Kdo je Jana Musilová? Životopis Jana Musilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jana Musilová

Národnost: česká
Datum narození: 8. 10. 1966
Místo narození: Svitavy, Československo

Tento text (Jana Musilová) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Taekwondo? Znáte definici termínu Invertor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kapitalismus? Pamatujete si definici pojmu Patos?

Klíčová slova: místo narození, informace, osobnost, život, Jana Musilová, lexikon, zajímavosti, vysvětlení, životopis, kde se narodila Jana Musilová?, herectví, datum narození, wikipedie, Jana Musilová, kdy se narodila Jana Musilová?, narození

Pojem Jana Musilová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Jana Musilová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Jana Musilová ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Jana Musilová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jana Musilová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jana Musilová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Musilová například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Jana Musilová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jana Musilová? Kdy se narodila Jana Musilová? Kde se narodila Jana Musilová? Jana Musilová se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jana Musilová kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Musilová i v jiné kategorii než je herectví.