Kdo je to?
Kdo je Jana Musilová? Životopis Jana Musilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jana Musilová?

Kdo je Jana Musilová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jana Musilová je česká divadelní a filmová herečka, zpěvačka, dabérka a moderátorka. Musilová se narodila ve městě Svitavy. Po maturitě na střední škole se přihlásila do Brna na JAMU na Katedru syntetických divadelních žánrů, kterou úspěšně dokončila v roce 1990. Poté získala práci v Městském divadle Brno, kde hraje doposud. Objevila se v divadelních hrách Alžběta anglická, Manon Lescaut, Brouk v hlavě nebo Othello.
Během svého působení v divadle se objevila celkem v osmnácti muzikálech, mezi které patří Čarodějky z Eastwicku, Bídníci, Mary Poppins, Funny Girl, Donaha!, Řek Zorba, Bastard, Sny nocí svatojánských, West Side Story, Babylon, Oliver! a další.
Musilová pracuje také v dabingu a svůj hlas propůjčila seriálům Akta X nebo Námořní hlídka. Jako moderátorka vystupuje s pořadem České televize Sama doma.
Věnuje se také zpěvu (zpívá šansony) a koncertování. Vydala dokonce dvě hudební CD s názvy Život je báječný (2003) a Hledání (2005).
Jana Musilová se objevila také ve filmech Amadeus (1984), Kobry a užovky (2015) a Veterán (2020).
Zahrála si rovněž v českých seriálech Četnické humoresky (2003), Nemocnice na kraji města – nové osudy (2008) nebo Hlava medúzy (2021).Kdo je Jana Musilová? Životopis Jana Musilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jana Musilová

Národnost: česká
Datum narození: 8. 10. 1966
Místo narození: Svitavy, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jana Musilová sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Zdravá škola? Vzpomněli byste si co označuje výraz Discord? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kyretáž? Znáte termín Lyceum?

Klíčová slova: vysvětlení, herectví, wikipedie, místo narození, popis, osobnost, kdy se narodila Jana Musilová?, národnost, životopis, Jana Musilová, kdo je Jana Musilová?, herectví, narození, osobnosti, Jana Musilová, datum narození

Pojem Jana Musilová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Jana Musilová ve Wikislovníku

Najít výraz Jana Musilová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Jana Musilová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jana Musilová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Jana Musilová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Musilová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Jana Musilová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jana Musilová? Kdy se narodila Jana Musilová? Kde se narodila Jana Musilová? Jana Musilová se nachází v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Jana Musilová třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Musilová i v jiné kategorii než je herectví.