Kdo je to?
Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Kdo je to Poddaný?

Jaký je význam slova Poddaný? Co to znamená?

Poddaný byl ve středověku člověk závislý na svém feudálním pánovi. Středověká společnost byla rozdělená na tři stavy - poddané, šlechtu a duchovenstvo (církev). Poddaní byli nejpočetnější skupinou, neměli žádný velký majetek a hospodařili na pronajaté půdě, za což museli jakožto vazalové vrchnosti plnit poddanské povinnosti - robotu, odvod dávek v naturáliích a placení daní.Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Poddaný? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Temperament? Víte co je Power jóga? Vzpomněli byste si na význam slova Uloženka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektrolyt?

Klíčová slova: kdo je Poddaný?, přesný význam, původ slova, význam, formulace, slovo, kdo to je, lexikon, informace, odborný výraz, přesný výraz, definice, popis, synonymum, význam pojmu, etymologie

Pojem Poddaný je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Poddaný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Poddaný ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Poddaný ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Poddaný ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Poddaný například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Poddaný? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Poddaný? Kdo to byl Poddaný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poddaný? Definice pojmu Poddaný je v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat pojem, definici, text, výraz třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Poddaný i jinde než v sekci než v historie.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?