Kdo je to?
Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Kdo je to Poddaný?

Jaký je význam slova Poddaný? Co to znamená?

Poddaný byl ve středověku člověk závislý na svém feudálním pánovi. Středověká společnost byla rozdělená na tři stavy - poddané, šlechtu a duchovenstvo (církev). Poddaní byli nejpočetnější skupinou, neměli žádný velký majetek a hospodařili na pronajaté půdě, za což museli jakožto vazalové vrchnosti plnit poddanské povinnosti - robotu, odvod dávek v naturáliích a placení daní.Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Poddaný? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Temperament? Pamatujete si definici pojmu Genetika? Vzpomněli byste si na význam slova Bílé zlato? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vitariánství?

Klíčová slova: definice, popis, význam, význam slova, odborný výraz, Poddaný, co je to Poddaný?, termín, pojem, kdo to je, význam pojmu, lexikon, přesný význam, popis, historie, synonymum

Pojem Poddaný je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Poddaný doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Poddaný ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Poddaný ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Poddaný ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Poddaný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Poddaný například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Poddaný, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Poddaný? Kdo to byl Poddaný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poddaný? Definice pojmu Poddaný je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Poddaný hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?