Kdo je to?
Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Kdo je to Poddaný?

Jaký je význam slova Poddaný? Co to znamená?

Poddaný byl ve středověku člověk závislý na svém feudálním pánovi. Středověká společnost byla rozdělená na tři stavy - poddané, šlechtu a duchovenstvo (církev). Poddaní byli nejpočetnější skupinou, neměli žádný velký majetek a hospodařili na pronajaté půdě, za což museli jakožto vazalové vrchnosti plnit poddanské povinnosti - robotu, odvod dávek v naturáliích a placení daní.Kdo je to, byl Poddaný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poddaný? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Poddaný s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Temperament? Víte, co je to Funkční prádlo? Vzpomněli byste si na význam slova Uloženka? Rozumíte pojmu Úsudek?

Klíčová slova: definice, historie, popis, informace, Poddaný, lexikon, popis, formulace, co znamená, wiki, pojem, odborný výraz, původ slova, etymologie, termín, co je to Poddaný?

Pojem Poddaný je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Poddaný doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Poddaný ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Poddaný ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Poddaný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Poddaný ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Poddaný například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poddaný

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Poddaný? Kdo to byl Poddaný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poddaný? Definice pojmu Poddaný patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Poddaný i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?