Kdo je to?
Kdo byl Jiří Ornest? Životopis Jiří Ornest, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jiří Ornest?

Kdo byl Jiří Ornest? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Ornest byl český filmový, divadelní a seriálový herec, filmový režisér, držitel Ceny Alfréda Radoka z roku 1996. Ornest se narodil v Praze do rodiny režiséra Oty Ernesta a herečky Jarmily Smejkalové. Jeho strýcem byl známý český básník Jiří Orten. Po maturitě na střední škole byl přijat na pražskou DAMU. Když školu úspěšně dokončil, získal své první angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působil 22 sezón od roku 1968 do roku 1990. Odtud přešel v roce 1990 do Divadla Na zábradlí. V roce 1996 obdržel divadelní Cenu Alfréda Radoka.
Ornest spolupracoval také s Českým rozhlasem, kde získal rozhlasové role v díle Ten, který tě nespouští z očí (2001), Matčina Kuráž nebo Léto v Laponsku (2006).
Jiří Ornest debutoval ve filmu v roce 1964 snímkem Místo v houfu. Následovaly snímky jako Konec velké epochy (1965), Malá mořská víla (1976), Setkání v červenci (1978), Kam doskáče ranní ptáče (1987), Šakalí léta (1993), Hanele (1999), Cesta z města (2000), Mistři (2004), Protektor (2009), Masaryk (2016). Celkem si zahrál ve více než padesáti filmech.
Ornest si zahrál také v několika epizodách televizních seriálů Dobrodružství kriminalistiky (1990), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Soukromé pasti (2008), Zázraky života (2010), Borgia (2011) a Terapie (2013).
Vystupoval také v satirickém pořadu České televize Dvaadvacítka.
Jiří Ornest zemřel v roce 2017 ve věku 70 let.Kdo byl Jiří Ornest? Životopis Jiří Ornest, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jiří Ornest

Národnost: česká
Datum narození: 27. 9. 1946
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 9. 4. 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Ornest? s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Slaňování? Rozumíte pojmu Metafora? Znáte pojem MP3? Znáte pojem Gambling?

Klíčová slova: herectví, Jiří Ornest, místo narození, nežijící, Jiří Ornest, lexikon, národnost, život, zajímavosti, wiki, kdo to je, vysvětlení, kdy se narodil Jiří Ornest?, životopis, narození, Kdy zemřel Jiří Ornest

Pojem Jiří Ornest je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Ornest v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Jiří Ornest na Youtube

Najít výraz Jiří Ornest ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jiří Ornest ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Jiří Ornest na Google.cz

Najít pojem Jiří Ornest v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Ornest například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Ornest

Právě nyní již víte Kdo byl Jiří Ornest? Kdy se narodil Jiří Ornest? Kde se narodil Jiří Ornest? Kdy zemřel Jiří Ornest? Jiří Ornest je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Ornest dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Ornest i v jiné kategorii než je herectví.