Kdo je to?
Kdo je Zooey Deschanel? Životopis Zooey Deschanel, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zooey Deschanel

Kdo je Zooey Deschanel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zooey Claire Deschanel je americká filmová a seriálová herečka, zpěvačka a také textařka. Deschanel se narodila v Los Angeles v Kalifornii do rodiny úspěšného filmového kameramana a režiséra (Caleb Deschanel) a herečky (Mary Deschanel). Její sestra Emily je také herečka (seriál Sběratelé kostí). Po střední škole začala chodit na vysokou školu Crossroads School for Arts and Sciences (přípravná škola). Poté chvíli studovala na Severozápadní univerzitě, kterou však kvůli herectví záhy opustila. Chtěla pokračovat ve stopách jejich rodičů. Díky dobrým známostem se v 19 letech poprvé objevila v komediálním filmu Mumford (1999). O rok později dala o sobě vědět úspěšným snímkem Na pokraji slávy (2000). Následovaly filmy jako Z nuly hrdinou (2002), hlavní role ve filmech Vánoční skřítek, Všechny prima holky (2003), Samá chvála (2004), Stopařův průvodce po Galaxii, Návrat (2005). Komerční úspěch zaznamenala po boku komika Jima Carreyho v komedii Yes Man (2008) a v komedii 500 dní se Summer (2009). Svůj hlas také propůjčila animovaným filmům Trollové (2016) a Trollové: Světové turné (2020).
Na popularitě ji přidala hlavní role v televizním seriálu Nová holka. V seriálu působila během let 2011-2018, během kterých natočila celkem 7 řad. Za svou roli byla třikrát nominovaná na cenu Emmy a Zlatý glóbus.
Mimo hraní hraje na piano, ukulele a zpívá. Nazpívala soundtracky k filmu Most do země Terabithia (2007) nebo 500 dní se Summer (2009). Během roku 2007 založila kapelu She and Him a o rok později vydala debutovou desku s názvem Volume One (2008). Následovaly další desky Volume Two (2010), A Very She and Him Christmas (2011), Volume 3 (2013), Classics (2014) a Christmas Party (2016).Kdo je Zooey Deschanel? Životopis Zooey Deschanel, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zooey Deschanel

Národnost: americká
Datum narození: 17. 1. 1980
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Tento text (Zooey Deschanel) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Prizma? Víte co je Mrva? Znáte pojem Balada? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vodka?

Klíčová slova: zajímavosti, popis, Zooey Deschanel, život, osobnost, životopis, kdy se narodila Zooey Deschanel?, herectví, informace, wikipedie, datum narození, narození, místo narození, Zooey Deschanel, národnost, lexikon

Pojem Zooey Deschanel je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Zooey Deschanel na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zooey Deschanel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zooey Deschanel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Zooey Deschanel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zooey Deschanel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zooey Deschanel například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Zooey Deschanel?

Právě jste zjistili Kdo je to Zooey Deschanel? Kdy se narodila Zooey Deschanel? Kde se narodila Zooey Deschanel? Zooey Deschanel patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kinofilm rulička, zooey Deschanel, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Zooey Deschanel kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zooey Deschanel i v jiné kategorii než je herectví.