Kdo je to?
Kdo je to, byl Čehún? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Čehún? Lidé, národnost

Kdo je to Čehún?

Co znamená a jaký je význam slova Čehún?

Čehún je údajně pojmenování původů ze Slovenska, které se značně rozšířilo zvláště na Moravě. V době svého vzniku bylo však užíváno jak pro Čechy, tak pro Moravany.
Výraz pochází již ze 30.let minulého století, kdy jím katoličtí hlinkovci označovali jak Čechy, tak Moravany. Čehúni pak museli odcházet ze státních služeb. Název se pak dále používal mezi vojáky a také v období po rozdělení Československa.Kdo je to, byl Čehún? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Čehún? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Čehún? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Bronz? Vzpomněli byste si co znamená slovo Islamismus? Vzpomenete si na definici slova Autismus? Víte co je Intarzie?

Klíčová slova: slovo, definice, lexikon, národnost, pojem, popis, kdo to je, odborný výraz, kdo je Čehún?, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, heslo, přesný význam, přesný výraz, informace

Pojem Čehún je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Čehún ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Čehún ve Wikipedii

Hledat slovo Čehún ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Čehún na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čehún například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Čehún

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Čehún? Kdo to byl Čehún? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čehún? Definice pojmu Čehún je v kategorii národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci národnost.