Kdo je to?
Kdo je to, byl Čehún? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Čehún? Lidé, národnost

Kdo je to Čehún?

Co znamená a jaký je význam slova Čehún?

Čehún je údajně pojmenování původů ze Slovenska, které se značně rozšířilo zvláště na Moravě. V době svého vzniku bylo však užíváno jak pro Čechy, tak pro Moravany.
Výraz pochází již ze 30.let minulého století, kdy jím katoličtí hlinkovci označovali jak Čechy, tak Moravany. Čehúni pak museli odcházet ze státních služeb. Název se pak dále používal mezi vojáky a také v období po rozdělení Československa.Kdo je to, byl Čehún? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Čehún? Lidé, národnost

Tento text (Čehún) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Granit? Víte co je Apokalypsa? Vzpomenete si na definici slova Halászlé? Vzpomněli byste si co označuje výraz Defenestrace?

Klíčová slova: národnost, popis, význam pojmu, heslo, co je to Čehún?, původ slova, pojem, lexikon, popis, formulace, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, kdo to je, termín, wiki

Pojem Čehún je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Čehún ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Čehún ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čehún ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Čehún ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čehún například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Čehún

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Čehún? Kdo to byl Čehún? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čehún? Definice pojmu Čehún je v kategorii národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Čehún i v jiné sekci než v národnost.