Kdo je to?
Kdo byl Marián Labuda? Životopis Marián Labuda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Marián Labuda

Kdo byl Marián Labuda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Slovenský herec Marián Labuda se narodil 28. října 1944 v obci Hontianske Nemce na území Slovenského státu. Přestože má na svém kontě nespočet filmových a divadelních rolí, většina diváků si jej patrně vybaví díky jeho ztvárnění Karla Pávka z oblíbeného filmu Vesničko má, středisková, kde tvořil komediální duo s maďarským hercem Jánosem Bánem v roli mentálně opožděného závozníka Otíka Rákosníka.
Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Získával divadelní role na prknech mnoha slovenských i českých divadel. Účinkoval v představeních ve Slovenském národním divadle, v bratislavském Divadle Na Korze, v pražském Vinohradském divadle, ve Městském divadle Zlín a dalších.
Díky mnoha divadelním rolím se dostal do povědomí veřejnosti a postupně si jej začali všímat i režiséři. Na počátku osmdesátých let minulého století jej díky tomu režisér Juraj Herz obsadil do titulní role snímku Buldoci a třešně, kde Labuda ztvárnil postavu jménem Carmello Muscilo.
Nejednalo se sice o jeho první roli před kamerou, ale byla v obrovské míře přelomová, jelikož mu otevřela dveře do světa velkého filmového herectví. Další významné role pak na sebe již nenechaly dlouho čekat.
Marián Labuda si zahrál například ve filmech jako je velká filmová loupež, Sedm hladových, Konec starých časů, Jánošíkov dar, O janovi a podivuhodném příteli, Lotrando a Zubejda, Čert ví proč, Obsluhoval jsem anglického krále, Roming, taková normální rodinka, Dešťová víla, Odcházení a v mnoha dalších.
Objevil se také v celé řadě seriálů jako je Vyprávěj, Drahá tchýně a Četnické humoresky.
Jeho poslední filmovou rolí byl vychytralý cukrář v pokračování oblíbené vánoční pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně v roce 2016. O rok později si střihl ještě malou roličku v televizním seriálu Kapitán Exner.
Kromě herectví se věnoval i jiným profesím spojeným s filmovou tvorbou, a to zejména dabingu. Jeho hlas mohou diváci slyšet ve slovenské verzi seriálu Addamsova rodina nebo v Sedmi hladových.
Jako známý a oblíbený herec hostoval v mnoha televizních pořadech jako Televarieté, Silvestr 1998 nebo 13. komnata. V roce 2015 vznikl čtyřicetiminutový životopisný snímek Tajemství Mariána Labudy, v němž se slavný herec po boku mnoha svých kolegů taktéž objevuje.
V osobním životě tvořil celý život manželský pár s baletkou Vierou, s níž měl jednoho syna, který po svém otci dostal též jméno Marián. I Marián Labuda junior se věnuje herectví a diváci jej mohou znát například z Anatomie zrady nebo Rozhovoru s nepřítelem.
Marián Labuda zemřel 5. ledna 2018 v obci Borinka na Slovenku. Příčinou jeho úmrtí byl náhlý infarkt myokardu. I v současnosti je považován za jednoho z nejvýraznějších herců éry československého filmu.Kdo byl Marián Labuda? Životopis Marián Labuda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marián Labuda

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. října 1944
Místo narození: Hontianske Nemce
Datum úmrtí: 5. ledna 2018

Tento text (Marián Labuda) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Brunch? Víte co je Skladební dvojice? Víte, co je to Bukkake? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ganglion?

Klíčová slova: herectví, národnost, kde se narodil Marián Labuda?, životopis, informace, Marián Labuda, místo narození, wiki, biografie, Marián Labuda, popis, národnost, život, datum úmrtí, vysvětlení, wikipedie

Pojem Marián Labuda je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Marián Labuda zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Marián Labuda na Google.cz

Hledat termín Marián Labuda na Google obrázcích

Vyhledat termín Marián Labuda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Marián Labuda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Marián Labuda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marián Labuda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marián Labuda

Právě nyní již víte Kdo byl Marián Labuda? Kdy se narodil Marián Labuda? Kde se narodil Marián Labuda? Kdy zemřel Marián Labuda? Marián Labuda patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, zelenooká žena, marián Labuda, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Marián Labuda dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marián Labuda i v jiné kategorii než je herectví.