Kdo je to?
Kdo byl Marián Labuda? Životopis Marián Labuda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Marián Labuda?

Kdo byl Marián Labuda? Životopis, informace, biografie, herectví

Slovenský herec Marián Labuda se narodil 28. října 1944 v obci Hontianske Nemce na území Slovenského státu. Přestože má na svém kontě nespočet filmových a divadelních rolí, většina diváků si jej patrně vybaví díky jeho ztvárnění Karla Pávka z oblíbeného filmu Vesničko má, středisková, kde tvořil komediální duo s maďarským hercem Jánosem Bánem v roli mentálně opožděného závozníka Otíka Rákosníka.
Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Získával divadelní role na prknech mnoha slovenských i českých divadel. Účinkoval v představeních ve Slovenském národním divadle, v bratislavském Divadle Na Korze, v pražském Vinohradském divadle, ve Městském divadle Zlín a dalších.
Díky mnoha divadelním rolím se dostal do povědomí veřejnosti a postupně si jej začali všímat i režiséři. Na počátku osmdesátých let minulého století jej díky tomu režisér Juraj Herz obsadil do titulní role snímku Buldoci a třešně, kde Labuda ztvárnil postavu jménem Carmello Muscilo.
Nejednalo se sice o jeho první roli před kamerou, ale byla v obrovské míře přelomová, jelikož mu otevřela dveře do světa velkého filmového herectví. Další významné role pak na sebe již nenechaly dlouho čekat.
Marián Labuda si zahrál například ve filmech jako je velká filmová loupež, Sedm hladových, Konec starých časů, Jánošíkov dar, O janovi a podivuhodném příteli, Lotrando a Zubejda, Čert ví proč, Obsluhoval jsem anglického krále, Roming, taková normální rodinka, Dešťová víla, Odcházení a v mnoha dalších.
Objevil se také v celé řadě seriálů jako je Vyprávěj, Drahá tchýně a Četnické humoresky.
Jeho poslední filmovou rolí byl vychytralý cukrář v pokračování oblíbené vánoční pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně v roce 2016. O rok později si střihl ještě malou roličku v televizním seriálu Kapitán Exner.
Kromě herectví se věnoval i jiným profesím spojeným s filmovou tvorbou, a to zejména dabingu. Jeho hlas mohou diváci slyšet ve slovenské verzi seriálu Addamsova rodina nebo v Sedmi hladových.
Jako známý a oblíbený herec hostoval v mnoha televizních pořadech jako Televarieté, Silvestr 1998 nebo 13. komnata. V roce 2015 vznikl čtyřicetiminutový životopisný snímek Tajemství Mariána Labudy, v němž se slavný herec po boku mnoha svých kolegů taktéž objevuje.
V osobním životě tvořil celý život manželský pár s baletkou Vierou, s níž měl jednoho syna, který po svém otci dostal též jméno Marián. I Marián Labuda junior se věnuje herectví a diváci jej mohou znát například z Anatomie zrady nebo Rozhovoru s nepřítelem.
Marián Labuda zemřel 5. ledna 2018 v obci Borinka na Slovenku. Příčinou jeho úmrtí byl náhlý infarkt myokardu. I v současnosti je považován za jednoho z nejvýraznějších herců éry československého filmu.Kdo byl Marián Labuda? Životopis Marián Labuda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Marián Labuda

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. října 1944
Místo narození: Hontianske Nemce
Datum úmrtí: 5. ledna 2018

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marián Labuda s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Drama? Znáte termín Agility? Víte, co je to Lecitin? Víte, co je to Černý trh?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, biografie, kdy se narodil Marián Labuda?, herectví, wiki, datum úmrtí, Kdy zemřel Marián Labuda, osobnost, kde se narodil Marián Labuda?, Marián Labuda, informace, herectví, životopis, národnost, místo narození

Pojem Marián Labuda je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marián Labuda ve Wikimedia Commons

Najít slovo Marián Labuda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Marián Labuda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Marián Labuda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Marián Labuda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marián Labuda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Marián Labuda? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Marián Labuda? Kdy se narodil Marián Labuda? Kde se narodil Marián Labuda? Kdy zemřel Marián Labuda? Marián Labuda patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Marián Labuda dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marián Labuda i v jiné kategorii než je herectví.