Kdo je to?
Kdo je to, byl Kartograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kartograf? Lidé, profese

Kdo je to Kartograf?

Jaký je význam slova Kartograf? Co to znamená?

Kartograf je osoba, která se zabývá vytvářením a zpracováváním map. Jedná se o vědeckou až uměleckou práci. Sestavuje mapy nejrůznějšího druhu a vykonává práce od vyměření až po vydání hotové mapy. Kartografie také studuje mapy jako vědecké dokumenty i umělecká díla.
Kartograf tedy znázorňuje zemský povrch, popřípadě další objekty jako nebeská tělesa, jevy, které se na nich odehrávají a vztahy mezi nimi, to vše pak používá při zpracování i použití map. Pracuje se zmenšeným obrazem povrchu v rovině, kdy se těleso nahrazuje referenční koulí, takže nedochází ke zkreslení.Kdo je to, byl Kartograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kartograf? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kartograf? s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Holotropní dýchání? Znáte pojem Chtíč? Rozumíte pojmu Salajka? Vzpomenete si na definici slova Cephalea?

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, formulace, význam slova, původ slova, termín, synonymum, co znamená, význam, vysvětlení, popis, profese, význam pojmu, popis, etymologie, heslo

Pojem Kartograf je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Kartograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kartograf ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Kartograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kartograf ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartograf například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Kartograf, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kartograf? Kdo to byl Kartograf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kartograf? Definice pojmu Kartograf je v kategorii profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Kartograf i v jiné kategorii než je sekce profese.