Kdo je to?
Kdo je to Kartograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kartograf? Lidé, profese

Kdo je to Kartograf?

Jaký je význam slova Kartograf? Co to znamená?

Kartograf je osoba, která se zabývá vytvářením a zpracováváním map. Jedná se o vědeckou až uměleckou práci. Sestavuje mapy nejrůznějšího druhu a vykonává práce od vyměření až po vydání hotové mapy. Kartografie také studuje mapy jako vědecké dokumenty i umělecká díla.
Kartograf tedy znázorňuje zemský povrch, popřípadě další objekty jako nebeská tělesa, jevy, které se na nich odehrávají a vztahy mezi nimi, to vše pak používá při zpracování i použití map. Pracuje se zmenšeným obrazem povrchu v rovině, kdy se těleso nahrazuje referenční koulí, takže nedochází ke zkreslení.Kdo je to Kartograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kartograf? Lidé, profese

Definici slova Kartograf můžete sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Křivda? Pamatujete si definici pojmu Averze? Rozumíte pojmu Obor hodnot? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dělitel?

Klíčová slova: význam, vysvětlení, wikipedie, termín, popis, přesný výraz, informace, heslo, wiki, původ slova, etymologie, co znamená, význam pojmu, profese, definice, synonymum

Pojem Kartograf je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kartograf na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kartograf ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kartograf v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Kartograf ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kartograf na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartograf například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Kartograf, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kartograf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kartograf? Definice pojmu Kartograf patří do sekce Profese

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme vyhledat výraz, text, termín, pojem řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v profese.