Kdo je to?
Kdo je Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Nadija Savčenková?

Kdo je Nadija Savčenková? Životopis, informace, biografie, politici

Nadija Savčenková je ukrajinská občanka, pilotka a operátorka bitevního vrtulníku. Během války na Ukrajině v roce 2014 byla zajata proruskými ozbrojenci, kteří ji předali Rusům. V Rusku čelila obvinění ze spoluúčasti na zabití dvou novinářů, které bylo později změněno na obvinění z vraždy. Po dvou letech byla odsouzena k odnětí svobody na 22 let.
Jako protest proti svému uvěznění zahájila již od počátku hladovku. Po 83 dnech došlo ke kolapsu, takže začala alespoň v omezeném množství přijímat potravu. Po odsouzení začala novou hladovku a přestala i pít. Po zhoršení zdravotního stavu byla vyměněna za dvojici ruských příslušníků armády a vrátila se na Ukrajinu.Kdo je Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní informace o osobě Nadija Savčenková

Národnost: ruská
Datum narození: 11. května 1981
Místo narození: Kyjev

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Nadija Savčenková? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Cirhóza jater? Víte, co je to Kachní zobák? Vzpomněli byste si co znamená slovo Physalis? Rozumíte pojmu Anotace?

Klíčová slova: osobnost, národnost, vysvětlení, popis, kdy se narodila Nadija Savčenková?, zajímavosti, politici, datum narození, politici, Nadija Savčenková, kde se narodila Nadija Savčenková?, místo narození, Nadija Savčenková, informace, život, biografie

Pojem Nadija Savčenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Nadija Savčenková zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Nadija Savčenková na Youtube

Hledat termín Nadija Savčenková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Nadija Savčenková na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Nadija Savčenková ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Nadija Savčenková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadija Savčenková například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Nadija Savčenková

Právě nyní již víte Kdo je to Nadija Savčenková? Kdy se narodila Nadija Savčenková? Kde se narodila Nadija Savčenková? Nadija Savčenková je v kategorii Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Nadija Savčenková např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nadija Savčenková i v jiné kategorii než je politici.