Kdo je to?
Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Nadija Savčenková?

Kdo je to Nadija Savčenková? Stručný životopis

Nadija Savčenková je ukrajinská občanka, pilotka a operátorka bitevního vrtulníku. Během války na Ukrajině v roce 2014 byla zajata proruskými ozbrojenci, kteří ji předali Rusům. V Rusku čelila obvinění ze spoluúčasti na zabití dvou novinářů, které bylo později změněno na obvinění z vraždy. Po dvou letech byla odsouzena k odnětí svobody na 22 let.
Jako protest proti svému uvěznění zahájila již od počátku hladovku. Po 83 dnech došlo ke kolapsu, takže začala alespoň v omezeném množství přijímat potravu. Po odsouzení začala novou hladovku a přestala i pít. Po zhoršení zdravotního stavu byla vyměněna za dvojici ruských příslušníků armády a vrátila se na Ukrajinu.Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Nadija Savčenková

Národnost: ruská
Datum narození: 11. května 1981
Místo narození: Kyjev

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Nadija Savčenková sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Cirhóza jater? Víte co je Rekord? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ultimátum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slunovrat?

Klíčová slova: politici, kdo to je, termín, etymologie, co je to Nadija Savčenková?, informace, popis, přesný význam, formulace, heslo, vysvětlení, Nadija Savčenková, původ slova, wiki, význam pojmu, popis

Pojem Nadija Savčenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadija Savčenková ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Nadija Savčenková ve Wikislovníku

Hledat heslo Nadija Savčenková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Nadija Savčenková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadija Savčenková například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Nadija Savčenková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nadija Savčenková? Kdo to byl Nadija Savčenková? Kdy se narodil Nadija Savčenková? Kde se narodil Nadija Savčenková? Nadija Savčenková se nachází v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Nadija Savčenková dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nadija Savčenková i v jiné kategorii než je politici.