Kdo je to?
Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Nadija Savčenková?

Kdo je to Nadija Savčenková? Stručný životopis

Nadija Savčenková je ukrajinská občanka, pilotka a operátorka bitevního vrtulníku. Během války na Ukrajině v roce 2014 byla zajata proruskými ozbrojenci, kteří ji předali Rusům. V Rusku čelila obvinění ze spoluúčasti na zabití dvou novinářů, které bylo později změněno na obvinění z vraždy. Po dvou letech byla odsouzena k odnětí svobody na 22 let.
Jako protest proti svému uvěznění zahájila již od počátku hladovku. Po 83 dnech došlo ke kolapsu, takže začala alespoň v omezeném množství přijímat potravu. Po odsouzení začala novou hladovku a přestala i pít. Po zhoršení zdravotního stavu byla vyměněna za dvojici ruských příslušníků armády a vrátila se na Ukrajinu.Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Nadija Savčenková

Národnost: ruská
Datum narození: 11. května 1981
Místo narození: Kyjev

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Nadija Savčenková sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Think tank? Pamatujete si definici pojmu Folikul? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čádor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ultrazvuk?

Klíčová slova: politici, co znamená, Nadija Savčenková, kdo to je, přesný význam, kdo je Nadija Savčenková?, odborný výraz, vysvětlení, popis, přesný výraz, heslo, synonymum, popis, slovo, lexikon, význam pojmu

Pojem Nadija Savčenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Nadija Savčenková v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Nadija Savčenková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Nadija Savčenková na Youtube

Vyhledat pojem Nadija Savčenková ve Wikislovníku

Najít pojem Nadija Savčenková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadija Savčenková například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Nadija Savčenková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nadija Savčenková? Kdo to byl Nadija Savčenková? Kdy se narodil Nadija Savčenková? Kde se narodil Nadija Savčenková? Nadija Savčenková se nachází v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Nadija Savčenková dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nadija Savčenková i v jiné kategorii než je politici.