Kdo je to?
Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Nadija Savčenková?

Kdo je to Nadija Savčenková? Stručný životopis

Nadija Savčenková je ukrajinská občanka, pilotka a operátorka bitevního vrtulníku. Během války na Ukrajině v roce 2014 byla zajata proruskými ozbrojenci, kteří ji předali Rusům. V Rusku čelila obvinění ze spoluúčasti na zabití dvou novinářů, které bylo později změněno na obvinění z vraždy. Po dvou letech byla odsouzena k odnětí svobody na 22 let.
Jako protest proti svému uvěznění zahájila již od počátku hladovku. Po 83 dnech došlo ke kolapsu, takže začala alespoň v omezeném množství přijímat potravu. Po odsouzení začala novou hladovku a přestala i pít. Po zhoršení zdravotního stavu byla vyměněna za dvojici ruských příslušníků armády a vrátila se na Ukrajinu.Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Nadija Savčenková

Národnost: ruská
Datum narození: 11. května 1981
Místo narození: Kyjev

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nadija Savčenková s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Cirhóza jater? Znáte definici termínu Revoluce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ultimátum? Pamatujete si definici pojmu Odbytné?

Klíčová slova: kdo je Nadija Savčenková?, význam pojmu, přesný význam, původ slova, wiki, etymologie, význam, přesný výraz, význam slova, heslo, Nadija Savčenková, lexikon, popis, vysvětlení, kdo to je, politici

Pojem Nadija Savčenková je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadija Savčenková ve Wikimedia Commons

Najít termín Nadija Savčenková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Nadija Savčenková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Nadija Savčenková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadija Savčenková například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Nadija Savčenková?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Nadija Savčenková? Kdo to byl Nadija Savčenková? Kdy se narodil Nadija Savčenková? Kde se narodil Nadija Savčenková? Nadija Savčenková patří do sekce politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Nadija Savčenková například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nadija Savčenková i v jiné kategorii než je politici.