Kdo je to?
Kdo byl Filip Topol? Životopis Filip Topol, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Filip Topol

Kdo byl Filip Topol? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Filip Topol byl český hudební zpěvák, skladatel, textař a pianista. Nejvíce jej proslavilo účinkování v kapele Psí vojáci. Filip Topol se narodil v Praze do rodiny dramatika Josefa Topola. Jeho dědeček (z matčiny strany) Karel Schulz byl spisovatel, stejně jako bratr jeho matky Jáchym Topol. Do povědomí se dostal ve třinácti letech, kdy si zahrál jako předskokan kapely Plastic People of the Universe v Hrádečku na chalupě Václava Havla (1978). Hrál své skladby a i jeho staršího bratra Jáchyma.
Ve stejném roce založil spolu se spolužáky ze základní školy kapelu Psí Vojáci (Podle názvu indiánských válečníků podle románu Malý Velký Muž). Texty písní psal sám Topol a teprve ve čtrnácti letech musel jít na výslech na polici právě kvůli svým textům. Mezi nejznámější píseň kapely patří Žiletky (v roce 1994 vznikl film Žiletky). Kapela vydala postupně alba Sakramiláčku (1995), Střepy (1999) a album s orchestrem Filip Topol a Agon Orchestra (2001). Všechny alba vyšla pod společností Indies Records. Poslední koncert zahráli Psí vojáci v Amsterdamu (2013).
Filip Topol si zahrál také v několika filmech. První byl snímek Žiletky (název podle jejich známé písně) z roku 1994, kde si zahrál hlavní roli. Následovaly filmy Praha mizerná (2000), Andělé tě hlídají (2000), Chvála bláznivosti (2001), A.B.C.D.T.O.P.O.L. (2002) a Sestra (2008).
Vydal knihy Mně třináct (1995), Karla Klenotníka cesta na Korsiku (1999), Střepy (1999), Jako pes (2013).
Kvůli problémům s alkoholem Filip Topol přišel o část slinivky. V roce 2013 zemřel po krátké nemoci ve věku 48 let.Kdo byl Filip Topol? Životopis Filip Topol, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Filip Topol

Národnost: česká
Datum narození: 12. 6. 1965
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 19. 6. 2013

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Filip Topol sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Natura 2000? Pamatujete si definici pojmu Potenciometr? Rozumíte pojmu Exploze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lambda sonda?

Klíčová slova: datum úmrtí, hudba, vysvětlení, wiki, kde se narodil Filip Topol?, Filip Topol, životopis, kdo to je, zajímavosti, místo narození, národnost, Kdy zemřel Filip Topol, wikipedie, osobnost, datum narození, informace

Pojem Filip Topol je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Filip Topol na Youtube

Vyhledat výraz Filip Topol v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Filip Topol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Filip Topol ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Filip Topol ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Topol například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Filip Topol?

Teďka už zajisté víte Kdo byl Filip Topol? Kdy se narodil Filip Topol? Kde se narodil Filip Topol? Kdy zemřel Filip Topol? Filip Topol je v sekci Hudba

Kategorie hudba, zelená kytara, filip Topol, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Filip Topol řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Topol i v jiné kategorii než je hudba.