Kdo je to?
Kdo byl Filip Topol? Životopis Filip Topol, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Filip Topol?

Kdo byl Filip Topol? Životopis, informace, biografie, hudba

Filip Topol byl český hudební zpěvák, skladatel, textař a pianista. Nejvíce jej proslavilo účinkování v kapele Psí vojáci. Filip Topol se narodil v Praze do rodiny dramatika Josefa Topola. Jeho dědeček (z matčiny strany) Karel Schulz byl spisovatel, stejně jako bratr jeho matky Jáchym Topol. Do povědomí se dostal ve třinácti letech, kdy si zahrál jako předskokan kapely Plastic People of the Universe v Hrádečku na chalupě Václava Havla (1978). Hrál své skladby a i jeho staršího bratra Jáchyma.
Ve stejném roce založil spolu se spolužáky ze základní školy kapelu Psí Vojáci (Podle názvu indiánských válečníků podle románu Malý Velký Muž). Texty písní psal sám Topol a teprve ve čtrnácti letech musel jít na výslech na polici právě kvůli svým textům. Mezi nejznámější píseň kapely patří Žiletky (v roce 1994 vznikl film Žiletky). Kapela vydala postupně alba Sakramiláčku (1995), Střepy (1999) a album s orchestrem Filip Topol a Agon Orchestra (2001). Všechny alba vyšla pod společností Indies Records. Poslední koncert zahráli Psí vojáci v Amsterdamu (2013).
Filip Topol si zahrál také v několika filmech. První byl snímek Žiletky (název podle jejich známé písně) z roku 1994, kde si zahrál hlavní roli. Následovaly filmy Praha mizerná (2000), Andělé tě hlídají (2000), Chvála bláznivosti (2001), A.B.C.D.T.O.P.O.L. (2002) a Sestra (2008).
Vydal knihy Mně třináct (1995), Karla Klenotníka cesta na Korsiku (1999), Střepy (1999), Jako pes (2013).
Kvůli problémům s alkoholem Filip Topol přišel o část slinivky. V roce 2013 zemřel po krátké nemoci ve věku 48 let.Kdo byl Filip Topol? Životopis Filip Topol, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Filip Topol

Národnost: česká
Datum narození: 12. 6. 1965
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 19. 6. 2013

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Filip Topol sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Čedič? Pamatujete si definici pojmu Úvěr? Rozumíte pojmu Nepovolený debet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Baklava?

Klíčová slova: wiki, místo narození, osobnost, Filip Topol, životopis, wikipedie, hudba, kde se narodil Filip Topol?, život, kdy se narodil Filip Topol?, kdo je Filip Topol?, hudba, Filip Topol, národnost, osobnosti, informace

Pojem Filip Topol je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Filip Topol na Google obrázcích

Vyhledat výraz Filip Topol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Filip Topol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Filip Topol ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Filip Topol ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Topol například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Filip Topol? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Filip Topol? Kdy se narodil Filip Topol? Kde se narodil Filip Topol? Kdy zemřel Filip Topol? Filip Topol se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Filip Topol dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Topol i v jiné kategorii než je hudba.