Kdo je to?
Kdo je Rosamund Pike? Životopis Rosamund Pike, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Rosamund Pike?

Kdo je Rosamund Pike? Životopis, informace, biografie, herectví

Rosamund Mary E. Pike je filmová, divadelní a seriálová herečka, narozená v Londýně v Anglii. Oba její rodiče byli hudebníci. Na střední školu Badminton School Rosamund chodila v jihoanglickém městě Bristol. Následně studovala na univerzitě v Oxfordu anglickou literaturu. Ještě během studií na univerzitě se objevila v televizním seriálu Takové anglické manželství (1998), Manželky a dcery (1999) a Love in a Cold Climate (2001).
Rok poté obdržela nabídku na roli Bond-girl ve filmu Dnes neumírej po boku herce Pierce Brosnana. Díky úspěšnému snímku neměla o další role nouze. Zahrála si v oblíbeném filmu Libertin (2004), Pýcha a předsudek, Doom (2005), Okamžik zlomu (2007), Škola života (2009), v komedii Johny English se vrací (2011), Hněv titánů (2012). Za hlavní roli ve filmu Zmizelá (2014) byla nominovaná na ceny Zlatý glóbus, Oscara, BAFTA v kategorii nejlepší herečka. Roku 2020 si zahrála ve filmu Jako v bavlnce, za který obdržela cenu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší ženský herecký výkon.
Pike si zahrála v seriálu Zpráva o stavu manželství (2019) a svůj hlas propůjčila animovaným seriálům pro děti Údolí Muminků (2019) a Archibaldovy velké plány (2019-20).Kdo je Rosamund Pike? Životopis Rosamund Pike, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Rosamund Pike

Národnost: anglická
Datum narození: 27. 1. 1979
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Rosamund Pike? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Vaječný likér? Znáte termín Plebiscit? Znáte definici termínu Souhrnné hlášení? Víte, co je to Embosovaná platební karta?

Klíčová slova: Rosamund Pike, národnost, kde se narodila Rosamund Pike?, místo narození, kdy se narodila Rosamund Pike?, životopis, osobnosti, Rosamund Pike, wiki, datum narození, život, informace, zajímavosti, herectví, herectví, kdo je Rosamund Pike?

Pojem Rosamund Pike je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Rosamund Pike v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Rosamund Pike ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Rosamund Pike ve Wikipedii

Hledat slovo Rosamund Pike ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Rosamund Pike ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Rosamund Pike v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosamund Pike například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Rosamund Pike

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Rosamund Pike? Kdy se narodila Rosamund Pike? Kde se narodila Rosamund Pike? Rosamund Pike se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Rosamund Pike např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rosamund Pike i v jiné kategorii než je herectví.