Kdo je to?
Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Marie Benešová?

Kdo je to Marie Benešová? Stručný životopis

Marie Benešová je právnička a politička. Působila také jako advokátka a státní zástupkyně. Ve vládě Jiřího Rusnoka vykonávala funkci ministryně spravedlnosti. Poté byla poslankyní za ČSSD, později opět ministryní spravedlnosti ve vládě A. Babiše. Je absolventkou Právnické fakulty UK.
Marie Benešová je známá svými kontroverzními výroky, například o justiční mafii nebo o možnosti objednávky trestního stíhání. Vlnu protestů vyvolal i její záměr zrušit vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství. Je také předsedkyní Legislativní rady vlády. Proti jejímu jmenování do funkce ministryně spravedlnosti došlo k celé řadě demonstrací a protestů.Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Marie Benešová

Národnost: česká
Datum narození: 17. dubna 1948
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Benešová? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Gumbo? Vzpomněli byste si na význam slova Sangria? Znáte definici termínu Samovar? Znáte definici termínu Sangria?

Klíčová slova: slovo, informace, co je to Marie Benešová?, původ slova, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, termín, formulace, politici, etymologie, kdo je Marie Benešová?, Marie Benešová, popis, význam, pojem

Pojem Marie Benešová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Marie Benešová zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Marie Benešová ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Marie Benešová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Marie Benešová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Marie Benešová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Benešová například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Benešová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Marie Benešová? Kdo to byl Marie Benešová? Kdy se narodil Marie Benešová? Kde se narodil Marie Benešová? Marie Benešová je v kategorii politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Marie Benešová např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Benešová i v jiné kategorii než je politici.