Kdo je to?
Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Marie Benešová?

Kdo je to Marie Benešová? Stručný životopis

Marie Benešová je právnička a politička. Působila také jako advokátka a státní zástupkyně. Ve vládě Jiřího Rusnoka vykonávala funkci ministryně spravedlnosti. Poté byla poslankyní za ČSSD, později opět ministryní spravedlnosti ve vládě A. Babiše. Je absolventkou Právnické fakulty UK.
Marie Benešová je známá svými kontroverzními výroky, například o justiční mafii nebo o možnosti objednávky trestního stíhání. Vlnu protestů vyvolal i její záměr zrušit vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství. Je také předsedkyní Legislativní rady vlády. Proti jejímu jmenování do funkce ministryně spravedlnosti došlo k celé řadě demonstrací a protestů.Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Marie Benešová

Národnost: česká
Datum narození: 17. dubna 1948
Místo narození: Praha

Tento text (Marie Benešová) můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Špaldová mouka? Víte, co je to Daňové přiznání? Znáte definici termínu Čpavek? Rozumíte pojmu Altán?

Klíčová slova: vysvětlení, etymologie, popis, kdo je Marie Benešová?, formulace, co je to Marie Benešová?, synonymum, původ slova, přesný význam, slovo, lexikon, definice, popis, heslo, termín, význam

Pojem Marie Benešová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Marie Benešová zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Marie Benešová ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Marie Benešová na Google.cz

Najít pojem Marie Benešová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Marie Benešová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Benešová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Benešová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Marie Benešová? Kdo to byl Marie Benešová? Kdy se narodil Marie Benešová? Kde se narodil Marie Benešová? Marie Benešová je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Marie Benešová řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Benešová i v jiné kategorii než je politici.