Kdo je to?
Kdo je to Všeobecný lékař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Všeobecný lékař? Lidé, lékařství

Všeobecný lékař

Co znamená a jaký je význam slova Všeobecný lékař?

Všeobecný (též) praktický lékař je lékař poskytující pacientům základní preventivní a léčebnou péči.
Všeobecný lékař či lékařka je lékař, který pacientům poskytuje preventivní prohlídky, základní léčbu v případě běžných respiračních, zažívacích, infekčních a dalších obtížích, případně pacienty odesílá ke specialistům v případě komplikovanějších stavů.
V našich podmínkách je obvyklé, že má většina lidí svého vlastního praktického lékaře, kterého v případě zdravotních obtíží navštěvuje nebo k němu dochází kvůli preventivním kontrolám. Práce všeobecného praktického lékaře/lékařky je rozmanitá, neboť se zabývá širokým okruhem zdravotních problémů. Kromě léčby a prevence tito lékaři a lékařky také předepisují medikaci či mohou pacienty v případě potřeby odesílat do režimu pracovní neschopnosti.
Všeobecný praktický lékař a lékařka potřebují univerzitní medicínské vzdělání a získání atestace. Obvykle se rozlišuje profese dětského všeobecného lékaře a všeobecného lékaře pro dospělé pacienty.Kdo je to Všeobecný lékař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Všeobecný lékař? Lidé, lékařství

Zaujala vás definice pojmu Všeobecný lékař? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Lecitin? Víte co je Hlavatka? Znáte pojem Antisemitismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krevní doping?

Klíčová slova: lexikon, slovo, přesný výraz, definice, heslo, informace, synonymum, Všeobecný lékař, lékařství, původ slova, pojem, etymologie, význam slova, popis, formulace, termín

Pojem Všeobecný lékař je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Všeobecný lékař hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Všeobecný lékař ve Wikipedii

Hledat frázi Všeobecný lékař ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Všeobecný lékař ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Všeobecný lékař na Google.cz

Hledat videa s názvem Všeobecný lékař na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Všeobecný lékař například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Všeobecný lékař? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní již víte Kdo je to Všeobecný lékař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Všeobecný lékař? Definice pojmu Všeobecný lékař patří do sekce Lékařství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Lékařství.