Kdo je to?
Kdo je Jozef Síkela? Životopis Jozef Síkela, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jozef Síkela

Kdo je Jozef Síkela? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jozef Síkela je český bankéř, politik a od roku 2022 ministr průmyslu a obchodu České republiky.
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a získal titul inženýr. Po většinu své profesní kariéry se pohyboval ve sféře bankovnictví a na vysokých manažerských funkcích, ať už u nás nebo v zahraničí. Pracoval například ve vedení České spořitelny, Slovenské spořitelny či rakouské Erste Bank, kde se stal i členem představenstva.
Do české politiky se dostal prostřednictvím hnutí STAN, které jej nominovalo jako svého kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Jeho návrhu předcházela aféra s Věslavem Michalikem, který byl původním kandidátem na toto ministerstvo, nicméně nedokázal vysvětlit své majetkové poměry. Jozef Síkela byl ministrem ve vládě Petra Fialy jmenován v roce 2021.Kdo je Jozef Síkela? Životopis Jozef Síkela, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Jozef Síkela

Národnost: česká
Datum narození: 17. června 1967
Místo narození: Rokycany

Líbí se stručný životopis s osobou Jozef Síkela? Pak se podělte s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Kyslík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spropitné? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aorta? Znáte termín Pořekadlo?

Klíčová slova: kdo je Jozef Síkela?, osobnost, narození, životopis, Jozef Síkela, život, národnost, datum narození, wikipedie, Jozef Síkela, vysvětlení, informace, popis, místo narození, wiki, biografie

Pojem Jozef Síkela je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jozef Síkela

Zkusit najít heslo Jozef Síkela ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jozef Síkela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jozef Síkela na Google.cz

Zkusit najít slovo Jozef Síkela na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Jozef Síkela ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jozef Síkela například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jozef Síkela?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Jozef Síkela? Kdy se narodil Jozef Síkela? Kde se narodil Jozef Síkela? Jozef Síkela je v sekci Politici

Kategorie politici, poradkyně, jozef Síkela, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jozef Síkela například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jozef Síkela i v jiné kategorii než je politici.