Kdo je to?
Kdo je Jozef Síkela? Životopis Jozef Síkela, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jozef Síkela

Kdo je Jozef Síkela? Životopis, informace, biografie, politici

Jozef Síkela je český bankéř, politik a od roku 2022 ministr průmyslu a obchodu České republiky.
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a získal titul inženýr. Po většinu své profesní kariéry se pohyboval ve sféře bankovnictví a na vysokých manažerských funkcích, ať už u nás nebo v zahraničí. Pracoval například ve vedení České spořitelny, Slovenské spořitelny či rakouské Erste Bank, kde se stal i členem představenstva.
Do české politiky se dostal prostřednictvím hnutí STAN, které jej nominovalo jako svého kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Jeho návrhu předcházela aféra s Věslavem Michalikem, který byl původním kandidátem na toto ministerstvo, nicméně nedokázal vysvětlit své majetkové poměry. Jozef Síkela byl ministrem ve vládě Petra Fialy jmenován v roce 2021.Kdo je Jozef Síkela? Životopis Jozef Síkela, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jozef Síkela

Národnost: česká
Datum narození: 17. června 1967
Místo narození: Rokycany

Tento text (Jozef Síkela) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Hliník? Znáte pojem Keratokonus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pravice? Vzpomenete si na definici slova Láska?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, informace, datum narození, biografie, Jozef Síkela, popis, osobnost, narození, zajímavosti, wikipedie, kdy se narodil Jozef Síkela?, Jozef Síkela, politici, politici, životopis

Pojem Jozef Síkela je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Jozef Síkela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Jozef Síkela ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jozef Síkela na Youtube

Vyhledat slovo Jozef Síkela na Google.cz

Hledat termín Jozef Síkela v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jozef Síkela například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jozef Síkela? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jozef Síkela? Kdy se narodil Jozef Síkela? Kde se narodil Jozef Síkela? Jozef Síkela je v sekci Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jozef Síkela třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jozef Síkela i v jiné kategorii než je politici.