Kdo je to?
Kdo je Daniel Radcliffe? Životopis Daniel Radcliffe, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Daniel Radcliffe?

Kdo je Daniel Radcliffe? Životopis, informace, biografie, herectví

Daniel Jacob Radcliffe je anglický filmový a divadelní herec, který se nejvíce proslavil rolí kouzelníka Harryho Pottera ve stejnojmenné filmové osmidílné sérii. Radcliffe se narodil v Londýně do rodiny literárního agenta a castingové agentky. Navštěvoval postupně školy na Radcliffe Square, Sussex House School a City of London School. Kvůli nedostatku času se musel vzdělávat i během natáčení na place. Později, když se věnoval herectví, tak se rozhodl, že již nadále nebude studovat a bude se věnovat pouze herectví.
Ve filmu debutoval Daniel už v 10 letech ve snímku David Copperfield (1999) stanice BBC. O dva roky později si zahrál ve druhém filmu Krejčí Panamy (2001). Rok 2001 se pro mladého herce stal stěžejním v jeho herecké kariéře, když dostal hlavní roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Zahrál si ve všech dalších 7 pokračováních s názvy Harry Potter a Tajemná komnata (2002), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivý pohár (2005), Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a princ dvojí krve (2008), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011). Díky roli Harryho se z něj stala jedna z největších hereckých hvězd té doby. Po filmech s kouzelnickou tématikou si Radcliffe zahrál v dalších úspěšných filmech jako Žena v černém (2012), The F Word (2013), Podfukáři 2, Impérium (2016), Ztracen v džungli (2017), Útěk z Pretorie (2020) a další.
Radcliffe má za sebou také účinkování na divadelních prknech ve hrách Equus, How to Succeed in Business Without Really Trying (divadlo Broadway) a The Play What I Wrote (divadlo West End).
Rovněž si v letech 2012-13 zahrál ve dvou sériích televizního seriálu Zápisky mladého doktora. V letech 2019-2021 hrál v oblíbeném komediálním seriálu Nebe s. r. o.
Herec má neurologickou poruchu s názvem dyspraxie (vývojová porucha koordinace). Tato porucha jej někdy může omezovat během vykonávání obyčejných činností.Kdo je Daniel Radcliffe? Životopis Daniel Radcliffe, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Daniel Radcliffe

Národnost: anglická
Datum narození: 23. 7. 1989
Místo narození: Londýn, Anglie

Tento text (Daniel Radcliffe) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Důkaz? Znáte pojem Akušroubovák? Znáte definici termínu Thriller? Vzpomenete si na definici slova Pelmeně?

Klíčová slova: kdy se narodil Daniel Radcliffe?, vysvětlení, herectví, osobnosti, národnost, popis, Daniel Radcliffe, zajímavosti, místo narození, wikipedie, narození, informace, kde se narodil Daniel Radcliffe?, životopis, lexikon, kdo je Daniel Radcliffe?

Pojem Daniel Radcliffe je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Daniel Radcliffe

Vyhledat slovo Daniel Radcliffe ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Daniel Radcliffe ve Wikipedii

Hledat termín Daniel Radcliffe ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Daniel Radcliffe na Google.cz

Vyhledat výraz Daniel Radcliffe ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Radcliffe například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniel Radcliffe

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Daniel Radcliffe? Kdy se narodil Daniel Radcliffe? Kde se narodil Daniel Radcliffe? Daniel Radcliffe je v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Daniel Radcliffe řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Radcliffe i v jiné kategorii než je herectví.