Kdo je to?
Kdo je Marika Šoposká? Životopis Marika Šoposká, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Marika Šoposká

Kdo je Marika Šoposká? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Marika Šoposká je česká divadelní, seriálová a filmová herečka. Šoposká se narodila v Havlíčkově Brodě. Po základní škole začala studovat na Pražské konzervatoři hudebně-dramatický obor. Studium dokončila roku 2010. Ještě během studia debutovala v roce 2005 v televizní pohádce Boháč a chudák. Následovala další pohádková role princezny v pohádce O Šípkové Růžence (2006). Mezi její další filmy patří Opravdová láska (2007), Micimutr, Lidice (2011), Můj vysvlečenej deník (2012), Bez doteku (2013), Jan Hus (2015), Úsměvy smutných mužů (2018), Hra (2019) nebo Jako letní sníh (2021).
Po konzervatoři hostovala na Malé scéně v Divadle pod Palmovkou (Drahý Kadle, kampak dneska po divadle), v Činoherním klubu (Hamptonovy nebezpečné vztahy, U kočičí bažiny), v Národním divadle v Praze (Zkrocení zlé ženy), v divadle V Celetné (Něžná je noc), ve Strašnickém divadle (Romeo a Julie). Je členkou divadelní společnosti s názvem Nevítaní (S vyloučením veřejnosti, Noc bláznů).
Marika Šoposká si zahrála také v českých televizních seriálech Kriminálka Anděl (2008), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2009), Vyprávěj (2012), Cirkus Bukowsky (2013-14), První republika (2014), Ordinace v růžové zahradě a další.
Šoposká spolu s herečkou Berenikou Kohoutovou píše blog s názvem Sedmilhářky (roku 2016 vyšly zápisky i v knižní podobě). Spolu s manželem má dva syny (Benedikt a Vincent).
Roku 2021 se zúčastnila jedenácté řady tanečního pořadu StarDance.Kdo je Marika Šoposká? Životopis Marika Šoposká, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marika Šoposká

Národnost: česká
Datum narození: 12. 11. 1989
Místo narození: Havlíčkův Brod, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Marika Šoposká s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Kružidlo? Víte co je Princip? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kazuistika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Podzim?

Klíčová slova: popis, osobnosti, lexikon, kdy se narodila Marika Šoposká?, osobnost, zajímavosti, datum narození, vysvětlení, národnost, herectví, životopis, místo narození, kdo je Marika Šoposká?, herectví, narození, Marika Šoposká

Pojem Marika Šoposká je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Marika Šoposká ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Marika Šoposká ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Marika Šoposká v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Marika Šoposká ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Marika Šoposká na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marika Šoposká například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marika Šoposká

Nyní již víte Kdo je to Marika Šoposká? Kdy se narodila Marika Šoposká? Kde se narodila Marika Šoposká? Marika Šoposká patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muz starý, marika Šoposká, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marika Šoposká např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marika Šoposká i v jiné kategorii než je herectví.