Kdo je to?
Kdo byla Stanislava Lekešová? Životopis Stanislava Lekešová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Stanislava Lekešová

Kdo byla Stanislava Lekešová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Stanislava Lekešová byla česká televizní moderátorka a rozhlasová hlasatelka.
Lekešová sice vystudovala práva na Karlově univerzitě (a získala titul JUDr.), nicméně z této profese se ještě v mládí přesunula k televizní práci. V 80. letech se po absolvování speciálního kurzu stala hlasatelkou Československé televize a u práce v médiích již zůstala. Na konci 90. let ji pak diváci ČT mohli vídat jako moderátorku oblíbeného lifestylového pořadu Sama doma.
Ještě výraznější však bylo působení Lekešové v rádiích. Populární byla v pořadu Dámský klub na Frekvenci 1, který uváděla spolu s dalšími moderátorkami. Později se její hlas stal typickým hlavně pro veřejnoprávní Český rozhlas, především pro jeho stanici Dvojka, kde uváděla řadu pořadů (například Blízká setkání nebo Host do domu).
Zemřela v roce 2019 na rakovinu, ve věku 63 let.Kdo byla Stanislava Lekešová? Životopis Stanislava Lekešová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Základní informace o osobě Stanislava Lekešová

Národnost: česká
Datum narození: 29. května 1956
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 26. prosince 2019

Líbí se stručný životopis s osobou Stanislava Lekešová? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Developer? Vzpomněli byste si na význam slova Elektrolyt? Znáte termín Reportáž? Znáte definici termínu Hydrosféra?

Klíčová slova: novináři, datum narození, kdo je Stanislava Lekešová?, kde se narodila Stanislava Lekešová?, národnost, místo narození, Kdy zemřela Stanislava Lekešová, život, kdo to je, lexikon, vysvětlení, nežijící, wiki, informace, kdy se narodila Stanislava Lekešová?, novináři

Pojem Stanislava Lekešová je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Stanislava Lekešová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Stanislava Lekešová ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Stanislava Lekešová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Stanislava Lekešová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanislava Lekešová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislava Lekešová například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Stanislava Lekešová? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byla Stanislava Lekešová? Kdy se narodila Stanislava Lekešová? Kde se narodila Stanislava Lekešová? Kdy zemřela Stanislava Lekešová? Stanislava Lekešová je v kategorii Novináři

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Stanislava Lekešová dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislava Lekešová i v jiné kategorii než je novináři.