Kdo je to?
Kdo je Tereza Ramba? Životopis Tereza Ramba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Tereza Ramba

Kdo je Tereza Ramba? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Tereza Ramba (za mlada Voříšková) je divadelní a televizní herečka, která se narodila v Praze. Od mala působila Tereza jako tanečnice ve folklorním souboru Valášek a chtěla se stát baletkou. Studovala herectví na Pražské konzervatoři, ale studium přerušila v pátém ročníku po maturitě. V 17 letech debutovala ve filmu Rafťáci (2006) od režiséra Karla Janáka, se kterým ještě týž rok natočila snímek Ro(c)k podvraťáků. V obou filmech si zahrál po boku herců Vojty Kotka a Jiřího Mádla. V roce 2008 si Tereza Voříšková zahrála celkem v pěti filmech. Jednalo se o snímek Kanadská noc, BrainStorm, Venkovský učitel, Svatba na bitevním poli a film Bobule, který se dočkal dalších dvou pokračování (2009, 2020). Mezi její další známé filmy patří pohádky Peklo s princeznou, Ať žijí rytíři (2009), Alois Nebel (2011), Všiváci (2014), Život je život, Padesátka (2015), Po strništi bos (2017) a komedie Vlastníci (2019). Za roli ve filmu Vlastníci získala Voříšková cenu Českého lva (nejlepší herečka).
Objevila se v několika pražských divadlech (Divadlo Rubín, Švandovo divadlo, Divadlo komedie, Divadlo ABC a na Shakespearovských slavnostech v roce 2015 ztvárnila roli Julie).
Díky výborné angličtině si zahrála v zahraničním seriálu Borgia.
Když byla malá, hrála ve videoklipu písně Medvídek skupiny Lucie.
O svých cestovatelských zážitcích napsala knihu DobroDruhým, kterou vydala v roce 2020. Ilustrace ji vytvořila sestra Sára.Kdo je Tereza Ramba? Životopis Tereza Ramba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Tereza Ramba

Národnost: česká
Datum narození: 29. 6. 1989
Místo narození: Praha, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tereza Ramba? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Arkáda? Znáte pojem Happening? Vzpomněli byste si na význam slova Excel? Vzpomenete si na definici slova Citadela?

Klíčová slova: informace, biografie, kde se narodil Tereza Ramba?, osobnosti, herectví, národnost, životopis, zajímavosti, narození, osobnost, kdo je Tereza Ramba?, vysvětlení, Tereza Ramba, wikipedie, datum narození, lexikon

Pojem Tereza Ramba je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Tereza Ramba ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Tereza Ramba na Google obrázcích

Zkusit najít Tereza Ramba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Tereza Ramba ve Wikipedii

Vyhledat pojem Tereza Ramba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tereza Ramba například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Tereza Ramba?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Tereza Ramba? Kdy se narodil Tereza Ramba? Kde se narodil Tereza Ramba? Tereza Ramba je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tereza Ramba dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tereza Ramba i v jiné kategorii než je herectví.