Kdo je to?
Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Zíma?

Kdo je to Josef Zíma? Stručný životopis

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Zíma? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Křesťanství? Rozumíte pojmu Persona non grata? Znáte pojem Oáza? Znáte pojem Pýcha?

Klíčová slova: hudba, lexikon, kdo je Josef Zíma?, definice, Josef Zíma, význam, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, etymologie, slovo, původ slova, synonymum, kdo to je, informace, odborný výraz

Pojem Josef Zíma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Josef Zíma doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josef Zíma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Josef Zíma ve Wikislovníku

Hledat slovo Josef Zíma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Josef Zíma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Zíma například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Zíma

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Josef Zíma? Kdo to byl Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Josef Zíma např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.