Kdo je to?
Kdo je Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Zíma

Kdo je Josef Zíma? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Zíma sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Obří slalom? Pamatujete si definici pojmu Šantán? Znáte pojem Kodifikace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jáhen?

Klíčová slova: život, osobnost, hudba, wiki, Josef Zíma, národnost, datum narození, místo narození, životopis, informace, hudba, zajímavosti, kdo je Josef Zíma?, narození, vysvětlení, popis

Pojem Josef Zíma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Josef Zíma

Zkusit najít pojem Josef Zíma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Zíma ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Josef Zíma na Youtube

Zkusit najít termín Josef Zíma ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Josef Zíma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Zíma například ve Wikipedii, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Josef Zíma?

Nyní již víte Kdo je to Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma je v sekci Hudba

Kategorie hudba, fialové housle, josef Zíma, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Josef Zíma kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.