Kdo je to?
Kdo je Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Josef Zíma?

Kdo je Josef Zíma? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Josef Zíma můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Křesťanství? Vzpomenete si na definici slova Americký fotbal? Znáte pojem Důvěra? Vzpomněli byste si na význam slova Kuří oko?

Klíčová slova: biografie, narození, hudba, kdo je Josef Zíma?, místo narození, národnost, Josef Zíma, hudba, kdy se narodil Josef Zíma?, život, wikipedie, informace, lexikon, životopis, osobnosti, vysvětlení

Pojem Josef Zíma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Josef Zíma v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Josef Zíma ve vyhledávači Yandex

Najít termín Josef Zíma ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Zíma ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Josef Zíma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Josef Zíma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Zíma například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Josef Zíma? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Zíma dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.