Kdo je to?
Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Zíma?

Kdo je to Josef Zíma? Stručný životopis

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Zíma sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Životní pojištění? Pamatujete si definici pojmu Normalizace? Znáte pojem Dornova metoda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Podmiňovací způsob?

Klíčová slova: Josef Zíma, vysvětlení, kdo je Josef Zíma?, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, lexikon, slovo, přesný význam, význam slova, termín, kdo to je, význam pojmu, wiki, etymologie, informace

Pojem Josef Zíma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josef Zíma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Josef Zíma ve Wikipedii

Hledat heslo Josef Zíma v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Josef Zíma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Zíma například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Zíma

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Josef Zíma? Kdo to byl Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Josef Zíma řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.