Kdo je to?
Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Zíma?

Kdo je to Josef Zíma? Stručný životopis

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Zíma s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Warfarin? Vzpomněli byste si na význam slova Deus ex machina? Znáte pojem Malotřídka? Znáte definici termínu Cystoskopie?

Klíčová slova: co znamená, popis, co je to Josef Zíma?, původ slova, slovo, vysvětlení, význam, odborný výraz, popis, kdo je Josef Zíma?, heslo, informace, pojem, synonymum, wiki, formulace

Pojem Josef Zíma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Josef Zíma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Josef Zíma na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Josef Zíma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Josef Zíma ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Zíma například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Josef Zíma?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Josef Zíma? Kdo to byl Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma patří do sekce hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Josef Zíma dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.