Kdo je to?
Kdo je Pavel Roth? Životopis Pavel Roth, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Roth

Kdo je Pavel Roth? Životopis, informace, biografie, hudba

Kdysi velmi populární český zpěvák Pavel Roth se do povědomí posluchačů zapsal nezapomenutelnými hity, které se hrají dodnes. Snad největší úspěch zaznamenal se svojí písní Zahrada ticha. Působil v několika rockových kapelách a stal se jakýmsi průkopníkem českého pop rocku a balad. Jeho kariéru odstartovalo v roce 1983 vítězství v národním kole Intertalentu s písničkou Krásnější než růže. Tehdy mu bylo už 28 let. Udělal velký dojem na dirigenta a skladatele Václava Zahradníka, který ho získal pro svůj Orchestr Československé televize. Tam Pavel Roth působil nějakou dobu coby sólista.
Pod vedením zkušeného hudebníka Pavel Roth naplno rozvinul svůj pěvecký talent a vzniklo několik populárních skladeb. Byl pravidelným hostem v televizi a jeho popularita stoupala. Pavel ale chtěl víc. Angažmá v orchestru mu svazovalo ruce. Proto se koncem roku 1983 rozhodl pro sólovou dráhu, v tehdejší době dost odvážný počin. Založil vlastní kapelu Rotor, se kterou absolvoval více než pět set koncertů. Natočil dvacet pět singlů, až přišla v roce 1986 řada na jeho první album. To nazval Zahrada ticha.
Ten samý rok se ovšem skupina Rotor rozpadla a Pavel se rozhlížel, co dál. Jako na zavolanou mu přišla nabídka od autorské dvojic Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř. Roth nabídku přijal a začal vystupovat v zájezdových pořadech nazvaných Šaráda a Letí šíp na Hanou. Společně s ním vystupovali neméně populární Viktor Sodoma a Karel Kahovec. Střihl si dokonce i několik společných vystoupení s tehdy začínající Lucií Bílou.
Snad únava nebo nechuť dál vystupovat způsobila, že začátkem devadesátých let se Pavel Roth rozhodl se zpíváním skončit. Celých dlouhých třináct let o něm nebylo slyšet. Po této pauze se vrátil na pódia a hned natočil dvě CD. Začal autorsky spolupracovat se zpěvačkou Ivou Hajnovou. Začal opět sbírat body popularity. Jeho comeback vyšel na jedničku.Kdo je Pavel Roth? Životopis Pavel Roth, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Pavel Roth

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1955
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavel Roth sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Falešná svíčková? Znáte definici termínu Run na banku? Vzpomněli byste si co označuje výraz Wap? Pamatujete si definici pojmu Elektrický proud?

Klíčová slova: zajímavosti, hudba, Pavel Roth, kde se narodil Pavel Roth?, vysvětlení, popis, hudba, informace, datum narození, wikipedie, osobnosti, lexikon, místo narození, biografie, wiki, narození

Pojem Pavel Roth je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Pavel Roth doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Pavel Roth v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Pavel Roth ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Pavel Roth ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pavel Roth ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Pavel Roth ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Roth například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Roth?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Pavel Roth? Kdy se narodil Pavel Roth? Kde se narodil Pavel Roth? Pavel Roth se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavel Roth dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Roth i v jiné kategorii než je hudba.