Kdo je to?
Kdo je Chris Chelios? Životopis Chris Chelios, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Chris Chelios?

Kdo je Chris Chelios? Životopis, informace, biografie, sport

Trojnásobným vítězem Stanley Cupu a jedním z nejdéle působících hráčů v NHL není nikdo jiný než bývalý hokejový obránce Christos Kostas Chelios. Na jeho kontě je několik světových rekordů: počet odehraných zápasů v NHL, nejstarší aktivní hráč v NHL a druhým nejstarším všech dob. Kromě těchto rekordů drží ještě jeden, a to za nejvíce trestných minut ze všech aktivních hráčů. V roce 2017 byl Chelios jmenován jedním ze sta největších hráčů NHL v historii.
V roce 1990 odehrál Chelios za celou sezónu pouhých 53 zápasů, a to již jako kapitán Canadiens. Tím se zapsal do historie jako první nekanadský hráč, který se stal kapitánem. Ještě v témže roce byl vyměněný do Chicago Blackhawks. Zřejmě k tomu došlo z důvodu rvačky se dvěma policisty, ke které došlo den před tím. Policisté se jej snažili zatknout za močení na veřejnosti.
V Chicago Blackhawks Chelios působil v letech 1990-1999. Za tu dobu pomohl svému týmu dosažení finále Stanley Cupu, kde ovšem prohráli s Pittsburgh Penguins. V letech 1995-99 Chelios zastával funkci kapitána Blackhawks. V roce 1996 se dočkal jmenování do All-Tournament Teamu.
Chelios byl 23. března 1999 ve svých 37 letech vyměněn do Detroit Red Wings. O tři roky později dovedl svůj tým ke stříbrné medaili na Zimních olympijských hrách 2002. O 4 roky později se Chelios stal kapitánem amerického olympijského týmu na ZOH 2006. Jeho hráčská kariéra pokračovala až do jeho 46 let, kdy se stal nejstarším hráčem v 73leté historii AHL. Až teprve 31. srpna 2010, kdy měl 48 let, odešel Chelios do hokejového důchodu. Hned poté byl jmenován poradcem hokejových operací. 17. června 2015 vstoupil do trenérského štábu Red Wings.
Ačkoliv jméno Chelios je původně řecké, malý Christos se narodil v Chicagu Gusovi a Susan. Tehdy žili v Evergreen Parku v Illionis. Tam také navštěvoval High School v Chicagu. Po přestěhování rodiny do Kalifornie, začal navštěvovat Mira Mesa High School. V roce 1979 přestoupil jako nováček na United States International University v San Diegu. V týmu juniorů ovšem nebyl úspěšný. Zahořkl a přemýšlel o skončení s hokejem. Naštěstí se uchytil v Kanadě, kde naplno rozvinul nejen svůj hráčský talent, ale také zápal pro hru.Kdo je Chris Chelios? Životopis Chris Chelios, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Chris Chelios

Národnost: americká
Datum narození: 25. ledna 1962
Místo narození: Chicago, Illionis USA

Tento text (Chris Chelios) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Viskóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Souznačné slovo? Rozumíte pojmu Alergen? Víte co je Kationt?

Klíčová slova: životopis, sport, lexikon, Chris Chelios, kdo je Chris Chelios?, život, wiki, informace, osobnosti, osobnost, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, kdy se narodil Chris Chelios?, narození, národnost

Pojem Chris Chelios je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Chris Chelios

Najít slovo Chris Chelios ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Chris Chelios ve Wikislovníku

Najít pojem Chris Chelios ve Wikipedii

Hledat heslo Chris Chelios ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Chris Chelios na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Chelios například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chris Chelios

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Chris Chelios? Kdy se narodil Chris Chelios? Kde se narodil Chris Chelios? Chris Chelios je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Chris Chelios dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Chelios i v jiné kategorii než je sport.