Kdo je to?
Kdo je to Hokejista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hokejista? Lidé, sport

Hokejista

Jaký je význam slova Hokejista? Co to znamená?

Hokejista je sportovec, který využívá své fyzické síly a bruslařských dovedností. Dále tento sportovec vyžaduje šikovnost, rychlost a týmovou spolupráci.
Rychlé a obratné pohyby na bruslích jsou pro hráče klíčové. Mezi další důležité dovednosti patří také střelba, při kterém musí hráči kombinovat sílu a přesnost. Hokejista musí také umět bránit a být fyzicky zdatný, aby ustál tvrdé zákroky svých protihráčů.
Hokejista je vybaven speciálním vybavením, včetně hokejky, bruslí a chráničů. Brankáři chytají v přilbě, mají brankářskou hokejkou, betony, lapačku a vyrážečku. Všechny tyto prvky mají za úkol minimalizovat riziko zranění během hry. Hokejka je individuálně upravena pro každého hráče a může se lišit podle jeho preferencí (délka, zakřivení).
Hokej je známý také pro své slavné ligy a prestižní turnaje. Mezi největší hokejové události patří nejlepší liga světa – NHL, kde se každý rok hraje o Stanley Cup a mistrovství světa IIHF. V Evropě jsou silné ligy v Rusku, Švédsku, Finsku a v České republice.
Hokej má také své legendy. Mezi nejlepší hráče minulosti patří Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Bobby Orr, Gordie Howe atd. V současnosti jsou největšími hvězdami hráči Connor McDavid, Sidney Crosby a Aleksandr Ovečkin. Mezi české legendy řadíme Jaromíra Jágra, Dominika Haška, Martina Straku, Patrika Eliáše nebo Davida Krejčího a Pastrňáka.Kdo je to Hokejista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hokejista? Lidé, sport

Definici slova Hokejista můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Dress code? Vzpomněli byste si na význam slova Sitcom? Vzpomněli byste si na význam slova Odchodné? Znáte definici termínu Šmakoun?

Klíčová slova: Hokejista, informace, přesný význam, lexikon, význam, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, definice, termín, Hokejista, formulace, přesný výraz, heslo, původ slova, význam slova

Pojem Hokejista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Hokejista

Najít termín Hokejista ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hokejista ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hokejista na Google.cz

Vyhledat termín Hokejista na Google obrázcích

Zkusit najít termín Hokejista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hokejista například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Hokejista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hokejista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hokejista? Definice pojmu Hokejista je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Hokejista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je sport.