Kdo je to?
Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Jaký je význam slova Aristokrat? Co to znamená?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Aristokrat? Lidé, historie

Sdílejte uvedený text s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Správní řízení? Znáte definici termínu Tuhost? Víte co je Dividenda? Pamatujete si definici pojmu Spotify?

Klíčová slova: pojem, informace, přesný význam, definice, přesný výraz, historie, odborný výraz, význam slova, slovo, wikipedie, přesný výraz, heslo, formulace, lexikon, termín, původ slova

Pojem Aristokrat je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Aristokrat na Google obrázcích

Hledat slovo Aristokrat ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Aristokrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aristokrat ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Aristokrat ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokrat například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Aristokrat? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat je v kategorii Historie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, text, definici, kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.