Kdo je to?
Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Aristokrat?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Aristokrat? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Aristokrat? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Správní řízení? Víte, co je to Grenadina? Víte co je Stélka? Rozumíte pojmu Mascarpone?

Klíčová slova: lexikon, synonymum, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, heslo, informace, přesný výraz, wikipedie, Aristokrat, historie, přesný výraz, význam slova, slovo, formulace, wiki

Pojem Aristokrat je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Aristokrat v následujících vyhledávačích

Najít pojem Aristokrat ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Aristokrat na Google.cz

Zkusit najít termín Aristokrat ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aristokrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokrat například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Aristokrat, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat je v sekci Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Aristokrat i v jiné části webu než je kategorie historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.