Kdo je to?
Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Aristokrat?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Aristokrat sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Byreta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tygří ořech? Víte co je Rapsodie? Znáte termín Xenofobie?

Klíčová slova: formulace, co znamená, synonymum, odborný výraz, slovo, etymologie, původ slova, historie, přesný význam, heslo, význam pojmu, popis, pojem, co je to Aristokrat?, vysvětlení, lexikon

Pojem Aristokrat je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Aristokrat v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Aristokrat na Google.cz

Hledat termín Aristokrat ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Aristokrat ve Wikipedii

Najít heslo Aristokrat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokrat například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Aristokrat, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Aristokrat? Kdo to byl Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat se nachází v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.