Kdo je to?
Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Aristokrat?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Aristokrat s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Správní řízení? Vzpomněli byste si na význam slova Dual sim? Víte co je Migréna? Znáte definici termínu Lorem ipsum?

Klíčová slova: definice, přesný výraz, původ slova, wiki, odborný výraz, popis, popis, etymologie, formulace, vysvětlení, synonymum, kdo je Aristokrat?, přesný význam, význam, termín, co je to Aristokrat?

Pojem Aristokrat je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Aristokrat

Hledejte bez špehování slovo Aristokrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Aristokrat ve Wikipedii

Hledat heslo Aristokrat ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Aristokrat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokrat například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Aristokrat? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Aristokrat? Kdo to byl Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat je v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, výraz kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Aristokrat i v jiné sekci než v historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.