Kdo je to?
Kdo je to Filofob? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filofob? Lidé, poruchy

Kdo je to Filofob?

Co znamená a jaký je význam slova Filofob?

Filofob je člověk, který trpí strachem a úzkostí z lásky a z toho, že se zamiluje.
Porucha je obvykle způsobena nějakým předchozím vztahovým zklamáním či traumatem z dětství. Filofob se obává, že pokud se zamiluje, bude zrazen nebo mu milovaná osoba ublíží - tudíž se vůbec zamilovat nechce a má z lásky obavy.
Filofobové se romantickým vztahům obvykle vyhýbají. Pokud prožívají začátek vztahu, mohou je přepadat i panické ataky a další psychické problémy. Mívají spíše krátkodobé vztahy, protože z nich brzy sami odcházejí - nechtějí, aby byl partner tím, kdo odejde první a zraní je tím.
Filofobie se obvykle řeší pomocí terapeutických metod.


Kdo je to Filofob? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filofob? Lidé, poruchy

Tento text (Filofob) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Psychopatie? Pamatujete si definici pojmu Kružba? Víte, co je to Skepticismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kauce?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, přesný význam, přesný výraz, wikipedie, lexikon, slovo, význam pojmu, vysvětlení, Filofob, etymologie, původ slova, význam, wiki, pojem, termín

Pojem Filofob je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Filofob ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Filofob ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Filofob ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Filofob ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filofob ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Filofob například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Filofob, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Filofob? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filofob? Definice pojmu Filofob je v kategorii Poruchy

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme taktéž hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Filofob v jiné sekci než poruchy.