Kdo je to?
Kdo je to Filofob? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filofob? Lidé, poruchy

Kdo je to Filofob?

Jaký je význam slova Filofob? Co to znamená?

Filofob je člověk, který trpí strachem a úzkostí z lásky a z toho, že se zamiluje.
Porucha je obvykle způsobena nějakým předchozím vztahovým zklamáním či traumatem z dětství. Filofob se obává, že pokud se zamiluje, bude zrazen nebo mu milovaná osoba ublíží - tudíž se vůbec zamilovat nechce a má z lásky obavy.
Filofobové se romantickým vztahům obvykle vyhýbají. Pokud prožívají začátek vztahu, mohou je přepadat i panické ataky a další psychické problémy. Mívají spíše krátkodobé vztahy, protože z nich brzy sami odcházejí - nechtějí, aby byl partner tím, kdo odejde první a zraní je tím.
Filofobie se obvykle řeší pomocí terapeutických metod.


Kdo je to Filofob? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filofob? Lidé, poruchy

Tento text (Filofob) můžete sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Popelec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Stupnice? Víte, co je to Syndrom vyhoření? Znáte termín Rezistor?

Klíčová slova: popis, synonymum, co znamená, heslo, termín, etymologie, wikipedie, odborný výraz, pojem, původ slova, vysvětlení, přesný výraz, definice, Filofob, formulace, informace

Pojem Filofob je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Filofob ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Filofob ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Filofob na Google obrázcích

Zkusit najít termín Filofob na Google.cz

Vyhledat pojem Filofob ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Filofob například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Filofob

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Filofob? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filofob? Definice pojmu Filofob patří do kategorie Poruchy

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Filofob i jinde než v sekci než v poruchy.