Kdo je to?
Kdo je Pavel Blažek? Životopis Pavel Blažek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Pavel Blažek

Kdo je Pavel Blažek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Pavel Blažek je český právník, politik a ministr spravedlnosti České republiky. Ministerskou funkci zastával v letech 2012-2013 a pak znovu od roku 2021.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Dosáhl titulu JUDr. a Ph.D.
Jeho politická kariéra je spojena s Občanskou demokratickou stranou, do které vstoupil už v roce 1998. Nejdříve v jejích řadách působil na komunální úrovni - v brněnském zastupitelstvu. Zároveň však zastával poměrně vlivnou pozici uvnitř ODS, která se promítla do jeho zvolení místopředsedou strany v roce 2010.
V roce 2012 se stal ministrem spravedlnosti ve vládě Petra Nečase. Na tomto postu setrval až do pádu vlády v roce 2013. V předčasných parlamentních volbách 2013 byl zvolen poslancem a mandát obhájil i v letech 2017 a 2021. V roce 2021 se znovu stal ministrem spravedlnosti, tentokrát ve vládě Petra Fialy.
Částí veřejnosti je Pavel Blažek považován za kontroverzní osobnost. S jeho působením nejen v Brně je spojována za řada kauz a Blažek bývá někdy označován za "kmotra ODS".Kdo je Pavel Blažek? Životopis Pavel Blažek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Pavel Blažek

Národnost: česká
Datum narození: 8. dubna 1969
Místo narození: Brno

Popis osobnosti Pavel Blažek můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Vodík? Pamatujete si definici pojmu Podnikatelský účet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hamás? Vzpomněli byste si co znamená slovo Miso pasta?

Klíčová slova: kdy se narodil Pavel Blažek?, popis, osobnosti, osobnost, Pavel Blažek, narození, místo narození, wikipedie, zajímavosti, kdo je Pavel Blažek?, politici, národnost, lexikon, politici, kde se narodil Pavel Blažek?, informace

Pojem Pavel Blažek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Pavel Blažek lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Pavel Blažek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Pavel Blažek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Pavel Blažek ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pavel Blažek ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Pavel Blažek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Blažek například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Pavel Blažek? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Pavel Blažek? Kdy se narodil Pavel Blažek? Kde se narodil Pavel Blažek? Pavel Blažek je v sekci Politici

Kategorie politici, zrzek politik, pavel Blažek, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Blažek dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Blažek i v jiné kategorii než je politici.