Kdo je to?
Kdo byl John Tyler? Životopis John Tyler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

John Tyler

Kdo byl John Tyler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

John Tyler Jr. byl původně zvolen coby viceprezident. Až po smrti prezidenta Wiliama H. Harrisona se stal v letech 1841-1845 desátým prezidentem Spojených států amerických. Do dějin se zapsal jako první americký prezident, který nebyl zvolen přímo. V této funkci si odsloužil celé čtyři roky, kromě jednoho jediného měsíce. Kromě toho se stal také prvním prezidentem, který se narodil až po schválení Deklarace nezávislosti.
John Tyler Jr. byl nejvíc známý svým přesvědčením, že Ústava nesmí být nikdy porušena a musí se striktně dodržovat. V tomto nikdy nezakolísal. Jeho cesta politickým spektrem byla dlouhá. Původně působil v letech 1816-1821 ve Sněmovně reprezentantů. Po působení ve sněmovně se stal guvernérem Virginie. Velmi brzy se připojil k jižanům, se kterými aktivně bojoval za práva států v Kongresu. Nakonec se spojil s Henry Clayem, Danielem Websterem, společně utvořili whigskou stranu a pustili se do boje proti tehdejšímu prezidentovi Jacksonovi. A byli to právě whigtové, kteří Tylera nominovali na viceprezidenta.
Jako prezident začal prosazovat zákon o založení národní banky s pobočkami v několika státech. Uzákonil mnoho pozitivní legislativy. Velký přelom nastal v roce 1842, kdy Tyler podepsal tarifní zákon na ochranu severních výrobců.
Tyler prosadil spoustu zákonů, pro které ho obyčejní lidé milovali. V roce 1861 došlo k oddělení prvních jižních států. A byl to právě Tyler, který vedl kompromisní hnutí. Bohužel selhal, ale boj nevzdal. Výsledkem jeho práce bylo vytvoření Jižní konfederace.
Během jeho funkčního období zemřela Tylerova první žena. Posléze se oženil s Julií Gardiner Tyler. Ta zůstala po jeho boku až do jeho smrti.Kdo byl John Tyler? Životopis John Tyler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě John Tyler

Národnost: americká
Datum narození: 29. března 1790
Místo narození: Charles City County, Virginie
Datum úmrtí: 18. ledna 1862

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je John Tyler? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Login? Vzpomněli byste si na význam slova Canting? Rozumíte pojmu Částice? Znáte definici termínu Ban?

Klíčová slova: Kdy zemřel John Tyler, John Tyler, John Tyler, politici, kdo to je, místo narození, život, kdy se narodil John Tyler?, wiki, biografie, popis, informace, vysvětlení, politici, nežijící, národnost

Pojem John Tyler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu John Tyler zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem John Tyler ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz John Tyler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi John Tyler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo John Tyler na Google.cz

Vyhledat heslo John Tyler na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo John Tyler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Tyler

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl John Tyler? Kdy se narodil John Tyler? Kde se narodil John Tyler? Kdy zemřel John Tyler? John Tyler je v kategorii Politici

Kategorie politici, kongresmen v černém, john Tyler, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka John Tyler řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Tyler i v jiné kategorii než je politici.