Kdo je to?
Kdo byl John Tyler? Životopis John Tyler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

John Tyler

Kdo byl John Tyler? Životopis, informace, biografie, politici

John Tyler Jr. byl původně zvolen coby viceprezident. Až po smrti prezidenta Wiliama H. Harrisona se stal v letech 1841-1845 desátým prezidentem Spojených států amerických. Do dějin se zapsal jako první americký prezident, který nebyl zvolen přímo. V této funkci si odsloužil celé čtyři roky, kromě jednoho jediného měsíce. Kromě toho se stal také prvním prezidentem, který se narodil až po schválení Deklarace nezávislosti.
John Tyler Jr. byl nejvíc známý svým přesvědčením, že Ústava nesmí být nikdy porušena a musí se striktně dodržovat. V tomto nikdy nezakolísal. Jeho cesta politickým spektrem byla dlouhá. Původně působil v letech 1816-1821 ve Sněmovně reprezentantů. Po působení ve sněmovně se stal guvernérem Virginie. Velmi brzy se připojil k jižanům, se kterými aktivně bojoval za práva států v Kongresu. Nakonec se spojil s Henry Clayem, Danielem Websterem, společně utvořili whigskou stranu a pustili se do boje proti tehdejšímu prezidentovi Jacksonovi. A byli to právě whigtové, kteří Tylera nominovali na viceprezidenta.
Jako prezident začal prosazovat zákon o založení národní banky s pobočkami v několika státech. Uzákonil mnoho pozitivní legislativy. Velký přelom nastal v roce 1842, kdy Tyler podepsal tarifní zákon na ochranu severních výrobců.
Tyler prosadil spoustu zákonů, pro které ho obyčejní lidé milovali. V roce 1861 došlo k oddělení prvních jižních států. A byl to právě Tyler, který vedl kompromisní hnutí. Bohužel selhal, ale boj nevzdal. Výsledkem jeho práce bylo vytvoření Jižní konfederace.
Během jeho funkčního období zemřela Tylerova první žena. Posléze se oženil s Julií Gardiner Tyler. Ta zůstala po jeho boku až do jeho smrti.Kdo byl John Tyler? Životopis John Tyler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě John Tyler

Národnost: americká
Datum narození: 29. března 1790
Místo narození: Charles City County, Virginie
Datum úmrtí: 18. ledna 1862

Zaujala vás biografie osobnosti John Tyler? Potom se podělte s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je VPN? Vzpomněli byste si co označuje výraz Syřidlo? Rozumíte pojmu Campari? Znáte termín Lokše?

Klíčová slova: datum narození, informace, politici, politici, nežijící, osobnost, osobnosti, datum úmrtí, popis, narození, kdo to je, zajímavosti, kdy se narodil John Tyler?, národnost, vysvětlení, národnost

Pojem John Tyler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem John Tyler v následujících vyhledávačích

Najít pojem John Tyler na Google obrázcích

Najít termín John Tyler ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem John Tyler na Youtube

Hledat výraz John Tyler v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín John Tyler ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo John Tyler například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Tyler

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl John Tyler? Kdy se narodil John Tyler? Kde se narodil John Tyler? Kdy zemřel John Tyler? John Tyler patří do kategorie Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka John Tyler řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Tyler i v jiné kategorii než je politici.