Kdo je to?
Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Kdo je to Purkmistr?

Jaký je význam slova Purkmistr? Co to znamená?

Purkmistr je pojmenování městského úředníka. Jedná se o počeštěnou podobu německého označení Bürgermeister, tedy starosta. Ve 13. století vykonával funkci purkmistra předseda sboru konšelů, městské rady, později nazvaný právě starosta. Purkmistr byl většinou volen (popřípadě se jednotliví konšelé střídali) a ve funkci potvrzován vrchností, na rozdíl od rychtáře, který byl jmenován. Purkmistr postupně získával nové pravomoci, postupně funkci rychtáře přebíral, až ho zcela nahradil.
Postupně byla městská samospráva zatlačována do pozadí, v 18. století je nahradily úřady magistrátu, ve nichž pracovali placení úředníci. Ti byli jmenováni. Obecní zastupitelstva, která byla volena, zavedl zpět Frantiček Josef I. v polovině 19. století.Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Purkmistr? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz PDF? Znáte termín Dalekozrakost? Znáte pojem Proudový chranič? Víte, co je to New Age?

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, etymologie, historie, definice, význam slova, odborný výraz, synonymum, wiki, původ slova, význam pojmu, popis, přesný význam, Purkmistr, kdo to je, vysvětlení

Pojem Purkmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Purkmistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Purkmistr ve Wikislovníku

Hledat výraz Purkmistr ve Wikipedii

Najít termín Purkmistr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Purkmistr například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Purkmistr? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Purkmistr? Kdo to byl Purkmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Purkmistr? Definice pojmu Purkmistr je v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat pojem, termín, výraz, heslo třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.