Kdo je to?
Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Kdo je to Purkmistr?

Jaký je význam slova Purkmistr? Co to znamená?

Purkmistr je pojmenování městského úředníka. Jedná se o počeštěnou podobu německého označení Bürgermeister, tedy starosta. Ve 13. století vykonával funkci purkmistra předseda sboru konšelů, městské rady, později nazvaný právě starosta. Purkmistr byl většinou volen (popřípadě se jednotliví konšelé střídali) a ve funkci potvrzován vrchností, na rozdíl od rychtáře, který byl jmenován. Purkmistr postupně získával nové pravomoci, postupně funkci rychtáře přebíral, až ho zcela nahradil.
Postupně byla městská samospráva zatlačována do pozadí, v 18. století je nahradily úřady magistrátu, ve nichž pracovali placení úředníci. Ti byli jmenováni. Obecní zastupitelstva, která byla volena, zavedl zpět Frantiček Josef I. v polovině 19. století.Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Definici slova Purkmistr můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Parafín? Pamatujete si definici pojmu SUV? Znáte pojem Lyrická báseň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jeřáb oskeruše?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, historie, význam pojmu, definice, formulace, popis, pojem, slovo, wiki, co znamená, termín, přesný výraz, kdo je Purkmistr?, význam slova, informace

Pojem Purkmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Purkmistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Purkmistr na Youtube

Vyhledat pojem Purkmistr na Google.cz

Zkusit najít Purkmistr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Purkmistr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Purkmistr? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Purkmistr? Kdo to byl Purkmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Purkmistr? Definice pojmu Purkmistr se nachází v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.