Kdo je to?
Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Kdo je to Purkmistr?

Jaký je význam slova Purkmistr? Co to znamená?

Purkmistr je pojmenování městského úředníka. Jedná se o počeštěnou podobu německého označení Bürgermeister, tedy starosta. Ve 13. století vykonával funkci purkmistra předseda sboru konšelů, městské rady, později nazvaný právě starosta. Purkmistr byl většinou volen (popřípadě se jednotliví konšelé střídali) a ve funkci potvrzován vrchností, na rozdíl od rychtáře, který byl jmenován. Purkmistr postupně získával nové pravomoci, postupně funkci rychtáře přebíral, až ho zcela nahradil.
Postupně byla městská samospráva zatlačována do pozadí, v 18. století je nahradily úřady magistrátu, ve nichž pracovali placení úředníci. Ti byli jmenováni. Obecní zastupitelstva, která byla volena, zavedl zpět Frantiček Josef I. v polovině 19. století.Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Purkmistr? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Parafín? Vzpomněli byste si co označuje výraz Outsourcing? Znáte pojem Lyrická báseň? Znáte termín Azulen?

Klíčová slova: význam slova, formulace, význam pojmu, přesný význam, odborný výraz, co znamená, popis, wiki, historie, synonymum, termín, pojem, vysvětlení, popis, informace, kdo to je

Pojem Purkmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Purkmistr

Najít slovo Purkmistr ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Purkmistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Purkmistr na Google.cz

Vyhledat pojem Purkmistr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Purkmistr například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Purkmistr

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Purkmistr? Kdo to byl Purkmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Purkmistr? Definice pojmu Purkmistr je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.