Kdo je to?
Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Kdo je to Purkmistr?

Jaký je význam slova Purkmistr? Co to znamená?

Purkmistr je pojmenování městského úředníka. Jedná se o počeštěnou podobu německého označení Bürgermeister, tedy starosta. Ve 13. století vykonával funkci purkmistra předseda sboru konšelů, městské rady, později nazvaný právě starosta. Purkmistr byl většinou volen (popřípadě se jednotliví konšelé střídali) a ve funkci potvrzován vrchností, na rozdíl od rychtáře, který byl jmenován. Purkmistr postupně získával nové pravomoci, postupně funkci rychtáře přebíral, až ho zcela nahradil.
Postupně byla městská samospráva zatlačována do pozadí, v 18. století je nahradily úřady magistrátu, ve nichž pracovali placení úředníci. Ti byli jmenováni. Obecní zastupitelstva, která byla volena, zavedl zpět Frantiček Josef I. v polovině 19. století.Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Purkmistr? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Melasa? Rozumíte pojmu Litosféra? Znáte pojem Celé číslo? Znáte pojem Lobotomie?

Klíčová slova: kdo je Purkmistr?, informace, vysvětlení, popis, wiki, co je to Purkmistr?, odborný výraz, popis, kdo to je, význam slova, etymologie, význam pojmu, význam, formulace, přesný výraz, Purkmistr

Pojem Purkmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Purkmistr

Hledejte bez špehování slovo Purkmistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Purkmistr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Purkmistr ve Wikipedii

Hledat frázi Purkmistr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Purkmistr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Purkmistr? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Purkmistr? Kdo to byl Purkmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Purkmistr? Definice pojmu Purkmistr je v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.